MEBBİS'te hizmetiçi eğitime nasıl başvuru yapılır?

Melek Ozcelik

Öğretmenler MEBBİS'ten hizmetiçi eğitime nasıl başvuru yapabilirler? İşte bunun cevabını vermeye çalışacağız.

MEB,Öğretmenlerin özellikle Fatih projesi konusunda hizmetiçi yoluyla eğitimine çok önem veriyor.Bu nedenle bu konuda hizmetiçi eğitim kursları açıyor.Ve öğretmenlerin MEBBİS'ten başvuru yapmalarını istiyor.Ancak zaman zaman Hizmetiçi modülünde başvuru işlemlerinde zorlukların yaşandığını tahmin ediyoruz.Bunun için bu konuda bir içerik sunmanın isabetli olacağına karar verdik.

MEBBİS'te Hizmetiçi Eğitime Nasıl Başvuru Yapılır?1) Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS)'e  https://mebbis.meb.gov.tr/ ( TC Kimlik No, şifre ve ekranda görüntülenen güvenlik kodu girilerek)  giriş yapınız .

2) Sol panelden ' Hizmetiçi Eğitim Modülü ' tıklayın

3) Açılan ekranda ' Faaliyet Başvuru ' tıklayın 4)  Faaliyet yılı,tipi ve türü seçilir.
5) Sorumlu ( Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğü ) ve İlgili birimler seçilir.   
6) Katılmak istediğiniz eğitim türü (yüzyüze, uzaktan) seçilir.
7) Listele butonuna basılır.Faaliyet Listeleme ve Başvuru Ekranında başvuru yaptığınız eğitim görüntülenir.Açılan sayfada listelenen kurslara tıklanır. İstenen bilgiler doldurularak kayıt edilir. Başvur tıklanarak sisteme başvuru yapılır.

Başvuru sonrasında Okul, İlçe M.E.M Personeli, İl, İlgili Birim, Sorumlu Birim Onay İşlemleri vardır. Bilhassa okul onay tarihlerinde okul memuruna başvurunuz olduğunu hatırlatmanızı öneriyoruz .Genelde ilçe,il Milli Eğitim Müdürlüğü onay tarihlerinde onay veriyorlar.Birim ve Sorumlu Birim bakanlık birimleri işlerini planlı yaptıkları için onay tarihinde onay yada ret vermeyi hatırlatmadan yapmaktadırlar.Öğretmenlerin Fatih Projesi içindeki etkin rolü düşünülerek, bu konuda çeşitli eğitimler planlandı. Fatih Projesi kapsamında açılması planlanan kursların listesini İNDİRMEK için TIKLAYINIZ

Fatih projesi ile ilgili kurslarda ilgili birim,Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü,bunu da hatırlatalım.

Paylaş: