Medya Okuryazarlığı tanıtım kursu başladı

Melek Ozcelik

Medya Okuryazarlığı tanıtımı kursu Uzaktan Hizmetiçi Eğitim yöntemi ile 1-12 Eylül arasında verilecek. Medya Okuryazarlığı dersinin okullarımızda etkili ve verimli bir şekilde uygulanabilmesi amacıyla  Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) işbirliğinde “ Medya Okuryazarlığı Programı Tanıtımı Kursu Programı ” hazırlanmış ve öğretmenlerimize 01-12/09/2014 tarihleri arasında uzaktan eğitim yoluyla verilmesi planlanmıştır.Hizmetiçi eğitim programına giriş için MEBBİS http://mebbis.meb.gov.tr adresinde yer alan e-akademi bağlantısından ya da http://mebbis.meb.gov.tr/eakademilogin.aspx adresinden doğrudan MEBBİS kullanıcı adı ve şifresi giriş yapılarak dersler izlenebilecektir.

  1)  Öğrenciler tarafından Haziran 2014’ te yapılan ders seçimlerine göre 2014- 2015 eğitim öğretim yılında Medya Okuryazarlığı dersini okutabilecek öğretmenler bu eğitime resen alınmışlardır.

 2) Öğretmenlerimiz, “Mebbis Hizmetiçi Eğitim Modülünü” kullanılarak bu eğitimlere alınıp alınmadıklarını kontrol edebilirler. 3) Eğitim içeriği 10 bölümden oluşmakta olup her bölümde konuyla ilgili ardışık, sesli slaytlar ve her bölümün başında yer alan bir video bulunmaktadır ve eğitimlerin sıralı olarak bitirilmesi gerekmektedir.

 4) Katılımcılar, eğitimlerini tamamlamaları ve 10. sırada yer alan değerlendirme sınavından başarılı olmaları halinde sertifika almaya hak kazanacaklardır.

 5) Öğretmenlerimiz “Medya Okuryazarlığı tanıtımı Kursunu Uzaktan Hizmetiçi Eğitim yoluyla 01-12/09/2014 tarihleri arasında alabileceklerdir.Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü -MEB

Pekiyi.Com

Paylaş: