Morning Wood'un Sebepleri Nelerdir? Erektil Disfonksiyon İçin Penil Protez Tedavisi

Melek Ozcelik
  FİNANSAL SEÇENEKLER

Sabah ereksiyon olarak bilinen gece penis şişmesi, genç ve yetişkin erkeklerde sık görülen bir durumdur. Bazı sabahlar kişilerin ereksiyon halindeyken penisi ile uyanması normal kabul edilir. Genç erkeklerde daha sık görülen bu durumu her yaştan erkek yaşayabilir. Bu durum genellikle cinsel uyarılma belirtisi olarak görülse de basit değildir. Sabah sertliği birçok doğal olayın bir sonucu olarak ortaya çıkabilir.

ED Neden Sabah Ereksiyonlarını Etkileyebilir?

Erektil disfonksiyon birçok farklı faktörün bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Bu konuda ileri sürülen çeşitli teoriler de vardır. Bu teorilerden ilki fiziksel uyarım teorisidir. Bireyin uykudayken gözleri kapalı olmasına rağmen, vücudun çevre bilinci gece boyunca devam eder. Yalnız uyumayan kişilerde, vücut bunları gece boyunca bir uyarı olarak algılayabilir ve ereksiyona neden olabilir.Hormonal değişiklikler teorisinde, gün boyunca sabah ereksiyonunun testosteron seviyesindeki değişiklikler dikkate alındı. Kan dolaşımındaki en yüksek testosteron hormonu seviyesi sabahın erken saatlerindedir. Testosteron, özellikle REM uykusundan hemen sonra uyanırken en yüksek seviyede kabul edilir. Bu hormonun yükselmesi, kişinin herhangi bir fiziksel uyarı olmadığında bile sertleşmesi için yeterli olabilir. İnsanlar yaşlandıkça, vücuttaki testosteron hormon seviyelerinde doğal bir azalma olur. Bu azalmanın ilerlemesi, sabah ereksiyonlarının sayısında kademeli bir azalmaya neden olabilir.Sabah ereksiyonları her yaştan erkekte görülebilir. Bu, penis bölgesindeki kan dolaşımının ve sinirsel iletimin doğru çalıştığını göstermesi açısından oldukça önemlidir. Geceleri meydana gelen ereksiyonlar gecede 3-5 kez meydana gelebilir. Süre kişiden kişiye değişmekle birlikte 30-120 dakika arasında değişmektedir. Erektil disfonksiyon genellikle uyandıktan birkaç dakika sonra azalmaya başlar.

Sabah tutukluğunun olmaması bireyde çeşitli cinsel işlev bozukluklarının göstergesi olabilir. Eğer oluşursa, kan ve sinir fonksiyonlarının düzgün çalıştığını gösteren bu durumun sıklığında giderek azalma olması, sertleşme sorunu sorununun habercisi olarak kabul edilebilir. Özellikle yüksek tansiyonu, yüksek kolesterol düzeyi veya diyabeti olan aşırı kilolu kişilerde erektil disfonksiyona bağlı sabah tutukluğu görülmeme riski yüksektir. Bazı ağrı kesiciler veya antidepresan türevleri yan etki olarak sabah tutukluğunda azalmaya neden olabileceğinden bilinçli olunmalıdır.Yaşlandıkça sabah ereksiyonlarının azalması doğaldır. Ancak bu durum genç yaşta oluşmuyorsa veya sertleşme fonksiyonu tam olarak yerine getirilemiyorsa sağlık kuruluşlarına başvurulması ve uzman üroloji hekimlerinden destek alınması önerilir.

Erektil Disfonksiyon Tedavi Seçenekleri

  ED DEĞERLENDİRMESİ

Sertleşme Bozukluğu olan bireylerde bu durumun altında yatan nedenler araştırılıp belirlendikten sonra en uygun tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Sabah ereksiyonunun olmamasına ek olarak, ereksiyon fonksiyonu cinsel aktiviteyi başlatmak veya sürdürmek için sağlanamıyorsa erektil disfonksiyon tedavi seçenekleri değerlendirilebilir. Penise kan akışını artıran ilaçlar, hormon tedavileri, harici vakum cihazları gibi tedavi yöntemleri veya dövülebilir penil protez veya şişme penil protez (penil implantlar) erektil disfonksiyon hastalarında uygulanabilecek yaklaşımlar arasındadır.Penis Protezi Erektil Disfonksiyona Kalıcı Çözüm müdür?

Erektil disfonksiyonu olan kişilerde cerrahi Penil Protez diğer tedavi yöntemleri uygulanamıyor veya sonuç alınamıyorsa tedavi uygulanabilir. Penil İmplant ameliyatından sonra çoğu birey çok yüksek başarı oranlarına sahiptir ve yüksek hasta memnuniyeti elde edilmiştir.

Penis implantları, bireylerin tekrar cinsel olarak aktif hale gelmelerini sağlayan ve doğal ereksiyon sürecine benzer şekilde çalışan protezlerdir. Bu tedavi yöntemi ile ilgili detaylı bilgi için iletişim sayfasındaki “İletişim Formu” ile bize ulaşabilirsiniz. rigicon.com İnternet sitesi.

Paylaş: