Netflix'in The Crown 5. Sezonu Size En Tartışmalı Dramayı Getiriyor!

Melek Ozcelik
  The Crown 5. Sezon

Kraliçe Elizabeth'in Ölümü ile 'Taç' geleceğine ne olacak? Kraliçenin ölümünün kaydedilmesinden sonra Netflix'in The Crown dizisinin yayın akışı artarak diziyi haftanın en iyi 5 dizisi arasına soktu. Kraliçenin ani ölümü, hayranları tüm zamanların en popüler dizisini aşırı derecede izlemeye çağırdı. Pekala, kraliçenin ölümü çoktan gerçekleştiğine göre, Crown'un gelecek sezonunda eklenebilecek pek çok şey var. Hayranlar, The Crown Sezon 5'in güncellemelerini muazzam bir şekilde bekliyor.The Crown, popüler kraliyet dizisinin dört sezonunu şimdiden yayınladı. Hayranlar dizinin dördüncü sezonuyla karşılaştıktan sonra daha fazlasını görmeyi umuyorlardı, ancak dördüncü bölümün sona ermesi dizinin geleceğiyle ilgili birçok soruyu gündeme getirdi. Serinin çok yakında bitmeyeceğini zaten biliyoruz çünkü sonuçlanacak daha çok şey var.Kraliyet ailesi draması hayranlara yetmediği için Netflix'in The Crown dizisi, ailenin en başından beri yaşanan ve hala karanlıkta kalan tüm olayları gündeme getirdi. Kraliyet ailesine gelince, herkes hikayeye ilgi duyuyor ve nedenini tartışamıyoruz. Kraliyet ailesi, yaşamları veya kişisel yaşamlarıyla ilgili her zaman bir karar meselesi olmuştur.

Dizi ilk olarak Netflix'te duyurulduğunda, dizinin bu kadar hit olacağını kimse merak etmemişti. The Crown, Netflix'te en çok izlenen diziler arasında yer alıyor ve hala En İyiler'deki yerini koruyor. Bu yazımızda dizi ve gelecek sezonu hakkında her şeyi paylaşacağız. Hayranlar The Crown Sezon 5 hakkında bilgi edinmek isterken, öğrenmeniz gereken her şey burada.

İçindekilerThe Crown 5. Sezon Konusu: Konudan Ne Bekleyebiliriz?

  The Crown Sezon 5 güncellemeleri

Hayranlar arasında en çok sorulan sorulardan biri de dizinin beşinci sezonunda neler olacağı. Daha önce, rüya ve komployu içeren kraliyet ailesinin birkaç olayını gördük. Beşinci sezon, 1990'ların Noel'inin kutlanmasıyla sona erdi ve kraliyet ailesinin insanlarının hala Özel hayatlarında nasıl mücadele ettiğini gösteriyor.

Önümüzdeki sezonda, dizide ağırlıklı olarak Prens Charles ve Prenses Diana'nın erken evliliklerine odaklanacağım. Her ikisinin de umutsuzca boşanmayı nasıl beklediklerini daha fazla öğreneceğiz. İkisi de evlilikten memnun değildi ve ayrıca Diana'nın kraliyet ailesi işinde nasıl rahatsız olduğunu da öğreneceğiz.Tek destekçisi Prens Philip, onu aileye karşı gelmemesi konusunda uyardı çünkü bu onun için gelecekte çok fazla sorun yaratacaktır. Yine de dizi, boşanma ve zaman içinde yaşanan rüya ile iyi geçinecektir. Herhangi bir resmi onayımız yok ama Netflix'in dizisi dramayı aynı şekilde takip ettiğinden, başka bir sezonun bunu göreceğine eminiz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir: The Imperfects 2. Sezon: Netflix Başka Bir Sezonu Onayladı mı?

Kraliçe Elizabeth'in 1992 yılını kraliyet ailesi için nasıl 'korkunç yıl' olarak ilan ettiğini de biliyoruz.1992'de kraliyet ailesi, Prenses Diana ve Prens Charles da dahil olmak üzere üç boşanma yaşadı. Ancak, anlaşma nedeniyle her iki taraf da yasal olarak evliydi ve Prenses Diana'nın Kraliyet görevlerini yerine getirmesi muhtemeldi. Ayrıca Charles ve Camilla arasındaki telefon görüşmesinin sızdırıldığı ve aile için büyük bir tartışma yarattığı zamanı da ele alacağız. İnsanlar, ilişkilerinin evlenmeden önce olduğunu öğrenmiş ve evlendikten sonra da ilişkilerini sürdürmüşlerdir.

Diana ile 1995 yılında yaptığı bir röportajda, evlilikleri ve boşanma süreci hakkında acımasızca konuştu ve ayrıca evliliklerinin üç kişiyi içerdiğini ortaya koydu. Kraliçe daha sonra Charles'tan boşanmasını istedi ve boşanmanın nihayet 1996'da gerçekleştiği ortaya çıktı.

Beşinci sezonun muhtemelen evlilikten sonraki yaşamını ortaya çıkaracağına inandık, peki, yetkililerin bunu altıncı sezonda açıklama şansı olabilir. Yazma sırasında, bununla ilgili resmi bir onay yoktur.

Prenses Diana'nın Paris'te milyoner erkek arkadaşı Dodi Fayed ile birlikte öldüğü trajik trafik kazası.

Martin Bashir dizinin öne çıkan oyuncusuydu ve önümüzdeki sezona dahil edilirse, dizinin daha da sertleştiğini görmemiz muhtemel. Bir kaynak aracılığıyla, Diana'nın Kraliyet evinde Prens Charles'la yaptığı röportajın çok konuşulduğunu ve ilişkisinin daha belirgin hale geldiğini öğrendik.

2021'deki bir soruşturmada BBC, 'kendisinin ayırt edici özelliği olan yüksek dürüstlük ve şeffaflık standartlarının gerisinde kaldı'

  The Crown Sezon 5 güncellemeleri

Öte yandan Prens Charles, Dyson soruşturmasıyla ilgili olarak, “Bu Panorama programının hiçbir meşruiyeti yoktur ve bir daha asla yayınlanmamalıdır. Çeyrek asırdan fazla bir süredir BBC ve diğerleri tarafından ticarileştirilen yanlış bir anlatıyı etkili bir şekilde oluşturdu.”

Senarist, yapımcı ve Prenses Diana'nın arkadaşı olan Jemima Khan ile yaptığı bir röportajda, şovun son sezonunda olmaktan rahatsız olduğunu çünkü bu hayatının duygusal bir anı olduğunu söyledi.

Şunlar da hoşunuza gidebilir: Manifest 4. Sezon: Netflix Yayın Tarihini Açıkladı [Spoiler Uyarısı]

“2019'da Peter Morgan benden beşinci dizide birlikte yazmamı istedi. Taç , özellikle Prenses Diana'nın ölmeden önceki son yıllarıyla ilgili bölümler,' dedi Khan (aracılığıyla Akbaba ). 'Uzun süre düşündükten sonra, daha önce bunların hiçbirini alenen konuşmadığım için katkıda bulunmaya karar verdim.'

Khan, “Eylül 2020'den Şubat 2021'e kadar taslak ve senaryolar üzerinde birlikte çalıştık” diye devam etti.

“Arkadaşımın hayatının son yıllarının geçmişte her zaman olmadığı gibi doğru ve şefkatle tasvir edilmesi benim için gerçekten önemliydi.

'Birlikte yazma anlaşmamız yerine getirilmediğinde ve belirli bir hikayenin umduğum kadar saygılı veya şefkatli bir şekilde anlatılmayacağını fark ettiğimde, tüm katkılarımın diziden çıkarılmasını istedim ve bir krediyi reddettim.'

Netflix, Jemima Khan'ın Açıklaması Hakkında Ne Dedi?

Jemima Khan'ın açıklamasının ortaya çıkmasından sonra Netflix, 'Jemima Khan bir arkadaş, hayran ve kamuoyunda sesli bir destekçiydi' diyerek yanıt verdi. Taç 1. Sezondan bu yana, yazarlarımıza ve araştırma ekibimize kapsamlı arka plan bilgileri sağlayan, iyi bilgilendirilmiş ve çeşitli kaynaklardan oluşan geniş bir ağın parçası olmuştur. Taç . Dizide yazar olarak hiçbir zaman sözleşmeli olmadı.”

Şunlar da hoşunuza gidebilir: Spoiler uyarısı! Sex Education 4. Sezon 2023'te Çıkıyor

The Crown Sezon 5'ten Sonra Daha Fazla Sezon Olacak mı?

Yetkiliye göre, filmin geleceği hakkında söylenecek çok şey varken, Diana'nın ölümünden sonra pek çok şeyle birlikte Crown Sezon 6'nın yakında gerçekleşeceğine dair resmi bir onay var. Dizinin koyması gereken birçok şey olabilir. Kraliçe Elizabeth'in ölümüyle dizinin daha fazla sezona yaklaşmasını bekleyebiliriz.

Netflix, Megan ve Harry'yi Gösteriye Getirebilir mi?

  The Crown 5. Sezon

Peki! Hayranlar dizide Megan ve Harry'yi bekliyor ama ne yazık ki onlar dizide yer almayacak. Resmi bir açıklamada, Peter Morgan şunları söyledi: 'Meghan ve Harry yolculuklarının ortasındalar ve yolculuklarının ne olduğunu veya nasıl biteceğini bilmiyorum. İnsan biraz mutluluk diler ama ben en az 20 yıl önce olan şeyleri yazarken çok daha rahatım. Kafamda 20 yıllık bir kural var. Bu, bir şeyi anlamak, rolünü anlamak, konumunu anlamak, alaka düzeyini anlamak için yeterli zaman ve mesafedir. Çoğu zaman bugün çılgınca önemli görünen şeyler anında unutulur ve diğer şeylerin etrafta dolaşma ve tarihsel olarak çok alakalı ve uzun ömürlü olduklarını kanıtlama alışkanlığı vardır.”

İzlenecek resmi bir fragman var mı?

Ne yazık ki dizinin beşinci sezonu için henüz resmi bir fragman yok. Dizinin 5. sezonu hakkında çok fazla soru sorulsa da Netflix, hayranları için henüz resmi bir fragman yayınlamadı. Ancak dizinin beşinci sezonuyla ilgili olarak Netflix tarafından yüklenen bazı videolar oldu.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Dizi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu sitedeki resmi web sitemizden daha fazla makale okumaya devam edin ve gösterinin yaklaşan etkinlikleriyle ilgili en son ayrıntıları öğrenin. Bu makaleyi, dizinin yayınlanmasını bekleyen arkadaşlarınızla paylaşın.

Paylaş: