Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğünden 8.Sınıf Öğrencilerine Kazanım Testi Desteği

Melek Özçelik

Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi koordinatörlüğünde hazırlanan 8.Sınıf kazanım testleri kullanılmaya başlandı.

Destekleme ve Yetiştirme kurslarında okullarımıza kaynak desteği sağlamak amacıyla Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi koordinatörlüğünde kazanım testleri hazırlandı. 2015 yılı Aralık ayında başlatılan 8. Sınıf kazanım testleri projesi ile öğrencilerimize ve öğretmenlerimize kaynak desteği sağlanacak. Gönüllü olarak görev alan branş öğretmenlerimizden oluşan soru hazırlama komisyonunca Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı 2015-2016 Destekleme ve Yetiştirme Kursları yıllık planında yer alan kazanımlar doğrultusunda hazırlanan testler, derslerde ve Destekleme ve Yetiştirme kurslarında öğretmenlerimizin kullanımına sunulmuştur.
Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz nigdearge.meb.gov.tr sayfasındaki 8.Sınıf Kazanım Testleri adresinden testlerimize ulaşabilecektir. Projemizi 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı boyunca periyodik olarak devam ettireceğiz.
Komisyonda görev alarak projemize destek veren tüm öğretmenlerimize teşekkür eder, projenin ilimiz ve yararlanan öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ederim.

Niğde MEMBu anlamlı çalışma için NİĞDE MEM'i kutluyoruz...

Kazanım testlerine ulaşmak için tıklayınız