Nikon D5100 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinası

Melek Ozcelik

Nikon D5100 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinası'nda geri sayım başladı....WWW.BAVULDOLUSU.COM FARKIYLABU FİYATI KAÇIRMAYIN!

12 Nisan'a kadar
Nikon D5100 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinası

1.579.90 TLyerinie sadece 1.239.90 TL ye  SINIRLI SAYIDA

SATIN ALMAK İÇİN:Nikon D5100 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinası

Yatay yönde değişik açılarda açılabilr yeni monitör, Full-HD video kaydı ve Nikon’un kolay kullanımlı giriş seviyesi fotoğraf.

D5100,Nikon’un değişken açılı monitöre sahip olan ilk dijital SLR fotoğraf makinesi D5000 serisinin bir üyesidir. D5100, Elde ve tripot üzerinde çekim sırasında enselik sağlayan tek yönlü monte edilmiş 3 inch monitöre sahiptir. Ayrıca D-film fonksiyonu full-HD (1920 x 1080p, 30p) film kaydını desteklediği gibi Özel efekt modu ile filmlere ve görsellere değişik efektler uygulanabilir.

D5100 fotoğraf makinesi, yüksek kalitede görüntülerle yaratıcılıklarını ortaya koyabilecek, HD film kaydı yapabilecek ve dijital SLR fotoğraf makinesini ilk kez kullanacaklar için tasarlanmıştır.D5100 Temel Özellikleri

1. 16.2-milyon piksel yüksek çözünürlüklü Nikon DX-format CMOS sensör, üstün görüntü kalitesi ve ton zenginliği sağlayan işlemci ve High Dynamic Range (HDR) özelliği
D5100, üst sınıf bir dijital-SLR makine olan D7000 ile aynı DX-format CMOS sensör ve EXPEED 2 görüntü işlemcisine sahiptir. Bu özellikler mükemmel bir ton zenginliği ile yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekilmesini sağlar. Standart ışık hassasiyeti ISO 100 - 6400 ve arttırılmış Hi 2 (ISO 25600 eşdeğeri)hassasiyet seçeneği ile makine hem hızla hareket eden konuların çekiminde hem de akşam saatlerinde kapalı mekanlarda yapılan çekimler gibi loş ışıklı ortamlarda daha iyi sonuçlar verir.
High Dynamic Range (HDR) özelliği, deklanşöre her basıldığında aynı konunun farklı poz değerleriyle iki kare fotoğrafının çekilmesi ve oldukça geniş bir tonal aralıkta tek bir fotoğraf için birleştirilmelerini sağlar. Ters ışıkla aydınlatılmış konularda bile gölge ve parlak alanlarda dahi çok az ya da hiç detay kaybı ile çıplak gözle fark edilecek güzellikte sonuçlar ortaya çıkar.

2. Geniş bir görüş açısı ve arttırılmış izleme kalitesi ile 3-in., yaklaşık 921k-nokta döndürülebilir ekran
D5100’ün izleme kalitesi 3 in., yaklaşık 921k nokta yüksek çözünürlüklü ekran ile arttırılmıştır. Ekranda gösterilebilen renk aralığı sRGB gamıyla eşdeğerdir.
Döndürülebilir ekranın bağlantı noktasının yanda olmasıyla ekranın, makine tripoda bağlandığında, tripoda çarpması ihtimali ortadan kalkar. Döndürülebilir ekran açıldığında yatay olarak 180°, saat yönünde 90°’ye kadar ve 180°’ye kadar saat yönünün tersinde hareket ettirilebilir. Bu kullanıcıya farklı açılardan yüksekten ya da alçaktan çekim imkanı verdiği gibi özportre çalışmaları için de çok kullanışlıdır.

3. Full-HD filmlerin çekimi ve işlenmesinde D-Movie özelliği
D5100, D-Movie özelliği ile üstün video kalitesiyle yüksek çözünürlüklü filmler (1920 x 1080p, 30p) çekilir. Film çekimi sırasında kontrasta bağlı AF kullanılarak otomatik odaklama yapılabilir. Odaklama modu sürekli-servo AF (AF-F) ve AF-alan modu, konu takibi AF olarak seçildiğinde, makine otomatik olarak çerçeve içinde hareket eden konuyu devamlı takip eder. D5100 aynı zamanda film dosyalarının başından ya da sonundan istenmeyen kısımların silinmesi ve film içinde istenen anların JPEG fotoğraflara dönüştürülmesi için makine içinde film işleme özelliğine sahiptir. Stereo Mikrofon ME-1 ile(opsiyoneldir)Stereo sesli çekim yapılabilir. Mod kadranı ile canlı izleme düğmesinin aynı düzlemde olması da kullanım kolaylığı sağlar.Opsiyonel Stereo Mikrofon ME-1 ile otomatik odaklama sırasında, lens hareketine bağlı oluşan gürültü olmaksızın stereo ses kaydı yapılabilir.

4. Özel Efekt seçeneği olan ilk Nikon digital-SLR makine
D5100 hem fotoğraf hem de film çekiminde kullanılabilecek özel efekt seçeneklerine sahiptir. Kullanıcıların etkilerini görebilmeleri için özel efektler çekimden önce gerçek zamanlı olarak görüntülenir. Kullanıcılar filmlerine özel efektler ekleme zevkini kolayca yaşarlar. Bu mod kullanıcıların kendi tarzlarını ve yaratıcılıklarını ifade edebilmeleri için eklenmiştir.
D5100’ün Özel Efekt modu: Selective Color ve Color Sketch gibi yedi farklı özel efekt sunar.
Dikkat çekici Özel efektler Selective color
Kullanıcının seçtiği renkleri saklayıp diğerlerini siyah beyaza çevirir. Üç renge kadar seçim yapılabilir.Color sketch
Makine konunun dış hatlarını denetler ve renklendirir. Kullanıcılar renklerin canlılığını ve dış hatların kalınlığını ayarlamak için ekran görüntüsünü kullanabilirler.

Miniature effect
Kullanıcılar odaklanılacak alanla ilgili ayarları dikey/yatay, genişliklik (dar/normal/geniş) yaptıktan sonra geriye kalan alanlar flu görünür.

Night vision
Bu özellik seçildiğinde çok yüksek ISO değerleri kullanılabilir. (ISO 102400 seviyesi eşdeğerine kadar). Bu sayede konu ve kompozisyon ekrandan takip edilirken karanlıkta çekim yapılabilir.

* RAW formatında kayıt mümkün değildir. Yalnız JPEG formatında fotoğraf çekilebilir. (siyah ve beyaz) Yalnız kontrasta bağlı AF kullanılabilir. Diğer özellikler Yaklaşık 4fps yüksek hızda çekim1, 100,000 kez denenmiş güvenilir ve uzun ömürlü perde.Sessiz Deklanşör-Deklanşörün sessiz çalışmasına ihtiyaç duyulan çekim ortamlarında kullanılır. Makinenin önünde ve arkasında yer alan Infrared alıcılar ile uzaktan kontrolle çekim yapılabilir. (opsiyonael ML-L3 kablosuz kontrol). Makine ayarlarını ortam koşullarına uygun şekilde otomatik olarak belirleyen ve istenen anın güzel fotoğraflarının kolayca çekilmesini sağlayan 16 farklı sahne modu .Makine içinde HDMI-CEC uyumluluğu ile HDMI bağlantısı kullanılarak yüksek çözünürlüklü bir televizyondan izleme yapılırken fotoğraflar ve videolar izleme sırasında televizyonun uzaktan kumandası ile kontrol edilebilir. 1Manuel odaklama, M veya S modunda, enstantane hızı 1/250 s yada daha hızlı, ve diğer ayarlar varsayılan değerlerdeyken

SATIN ALMAK İÇİN:

Nikon D5100 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinası

Paylaş: