Öğretmenler kurslara e-kurs modülünden başvuracaklar

Melek Özçelik

MEB, bu gün 2015-2016 yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları kılavuzunu yayınladı.

Kılavuza göre;

Öğretmenler 14 -25 Eylül 2015 tarihlerinde şu esaslara göre kurslara başvuruda bulunacaklar:

a)Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunurlar.
b)Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilirler.
c)Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar de göz önünde bulundurularak yapılır.
d)Ücretli öğretmenler, e-kurs üzerinden sisteme ilk girişte oluşturabilecekleri şifreler ile başvuru yaparak, ilgili evrakları komisyonlara ulaştırırlar.
e)Ücretli öğretmenlerin hangi kursta görev alacakları kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda komisyonlar tarafından belirlenir.
f)Tercih ettiği halde hiçbir kursta görev alamayan öğretmenler, ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilirler.
g)Başvurular, http://odsgm.meb.gov.tr veya www.eba.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştireceklerdir.KURSLARA BAŞVURU TARİHLERİ

Öğrencilerin kurs başvuruları 21 Eylül-2 Ekim 2015,öğretmen başvuruları ise 14-25 Eylül 2015 tarihlerinde alınacak.2 Ekim'e kadar öğretmenler görevlendirilmiş olacak.

Öğrenciler EBA şifresini nereden ve nasıl alacaklar?