Öğretmenlere İBAN güncelleme duyurusu

Melek Ozcelik

Öğretmenlerin, MEB sınav ücretlerini sağlıklı alabilmeleri için İBAN numaralarını güncellemeleri gerekir.

MEBBİS Sınav işlemleri modülüne giriş yapıldığında ' Sınav İşlemleri Modülü: IBAN Güncelleme Ekranı açılmıştır. IBAN güncelle işlemi, MEBBİS Personel Bilgilerindeki IBAN numarasını ve ödemesi bekleyen sınavlara ait iban bilgisini günceller. ' başlıklı duyuru karşılıyor.Sınav işlemleri modülünde, sol tarafta 'İBAN Güncelleme' ya tıklayınca güncelleme ekranı ve altında şu açıklama yer alıyor: 'IBAN güncelle işlemi, MEBBIS Personel Bilgilerindeki IBAN numarasını ve aşağıda listelenen sınavlara ait iban bilgisini günceller. Güncelleme işlemi sırasında nüfus idaresinden Ad, Soyad, Baba adı bilgilerinizde güncelenecektir. Aşağıda yer alan kimlik bilgileriniz ile bankadaki bilgilerinizin aynı olması gerekmektedir, banka ile tutarsız olduğu durumlarda ödemeler geri dönmektedir. 
Örnek olarak evlilik nedeniyle soyadı değişikliği olmuş kişiler, iban numarasını değiştirmeden eski ibanını kullanarak iban güncelleme yapabilir. Bu durumda sistemde ödenecek olan sınavlara ait bilgileri düzelmiş olacaktır. Bu değişikliğin banka tarafında da yapılması gerekmektedir. Soyadı değişikliği bankaya bildirilmelidir. '

MEBBİS'de İBAN numarasını güncellemek için;1) MEBBİS ' Sınav İşlemleri Modülü ' ne giriş yapın
2)  ' İBAN Güncelleme 'ye tıklayınız

3) İBAN numaranızı güncelleyin.Galiba, Maliye'den 2016 sınav ücretlerinin ödenmesi onayı alınınca ' Ödeme İşlemleri Bekleyen Sınavlarınız' bölümüne görev yapılan sınavlarla ilgili tüm ayrıntılar işlenecek.Sınav ücretlerinin ödenmesi bu ekran üzerinden takip edilecek gibi,öyle tahmin ediyoruz.

Ama şu kesin:Sınav ücretleri ile ilgili MEB bir şeyler yapmaya başlamalı artık.

Bu duyuruyu görünce,sınav ücretlerinin ödenmesinde bir gelişme var mı diye sormadan edemedik.Tabi ücretlerin ödenmesi ile ilgili MEB'den sadece BİMER aracılığı ile bilgi alabildik.İşte o haberimiz:'BİMER'e 2016 MEB Sınav ücretlerini sorduk' .Memurlar.net de bu gün 'Sınav ücreti ödemelerinde beceriksizlik' başlıklı yazı ile MEB'in dikkatini çekti.Paylaş: