Öğretmenlerin e-kurs başvuruları ne zaman başlayacak?

Melek Özçelik


MEB,geçtiğimiz günlerde Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru kılavuzunu yayınlamıştı.

Böylece kurslarla ilgili tüm ayrıntılar netleşmiş oldu.

Bunlardan en önemlisi bu kurslarla ilgili tüm iş ve işlemlerin e-kurs modülü üzerinden yapılacak olması.Buna göre öğretmenlerden MEB Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev almak isteyen e-kurs modülü üzerinden başvuru yapacak.Bu durumu 'Öğretmenler kurslara e-kurs modülünden başvuracaklar' şeklinde haber yapmıştık.

ÖĞRETMENLERİN E-KURS BAŞVURU TARİHİ ERTELENDİ

Açıklanan takvime göre öğretmenlerin başvurularını 14 -25 Eylül 2015 tarihlerinde yapacaklardı.

Ancak E-KURS MODÜLÜ'nde Öğretmenlerin giriş menüsünde ''Öğretmen Başvuruları 16 Eylül itibariyle Açılacaktır' şeklinde uyarı var.

Buna göre kurslarda görev almak isteyen öğretmenler 16 Eylül 2015 - Çarşamba gününden itibaren e-kurs modülü üzerinden başvuru yapabilirler.

ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU TARİHLERİ

Öğrencilerin başvuru tarihleri : 21 Eylül - 2 Ekim 2015.Öğrenciler ise EBA şifreleri ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapacaklar.

Öğrenciler EBA şifresini nereden ve nasıl alacaklar?


Öğretmenlerin kurs başvuruları başladı (25 Eylül'e kadar)


Öğretmenleri İlgilendiren Hususlar

a)Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunurlar.
b)Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilirler.
c)Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar de göz önünde bulundurularak yapılır.
d)Ücretli öğretmenler, e-kurs üzerinden sisteme ilk girişte oluşturabilecekleri şifreler ile başvuru yaparak, ilgili evrakları komisyonlara ulaştırırlar.
e)Ücretli öğretmenlerin hangi kursta görev alacakları kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda komisyonlar tarafından belirlenir.
f)Tercih ettiği halde hiçbir kursta görev alamayan öğretmenler, ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilirler.
g)Başvurular, http://odsgm.meb.gov.tr veya www.eba.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştireceklerdir.