Okul Temsilcisi Seçimi EBA Üzerinden Yapılabilir

Melek Özçelik

Okul Temsilcisi EBA Üzerinden Yapılabilir.

İşte Örneği

Pendik 50. Yıl Güzelyalı Ortaokulu 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Öğrenci Temsilcisi seçimi sonuçlandı. İlk kez EBA sistemi üzerinden yaptığımız seçimlerde Özcan KURNAZ oyların %45'ini alarak 1. oldu. Oyların %32'sini alan Sinem TUNA ise Öğrenci Temsilcisi yardımcısı oldu.Pendik 50. Yıl Güzelyalı Ortaokulu 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Öğrenci Temsilcisi seçimi sonuçlandı.
İlk kez EBA sistemi üzerinden yaptığımız seçimlerde Özcan KURNAZ oyların E'ini alarak 1. oldu. Oyların 2'sini alan Sinem TUNA ise Öğrenci Temsilcisi yardımcısı oldu.

EBA sistemi üzerinden 349 öğrencimiz oy kullandı. Sisteme öğrencilerimiz evlerinde, cep telefonlarinda, Bilişim ve Teknoloji sınıfındaki bilgisayarlarda, Okul-Aile Birliğine konulan bilgisayarlardan ve sınıflardaki Akıllı tahtalardan oy kullanımları gerçekleşti.
Seçim sayesinde daha önce EBA sistemi ile tanışmamış 127 öğrencimiz oy kullanmış, böylece hem oylamaya katılmış hem de EBA sisteminin tanıtımı sağlanmıştır.

EBA sistemi sayesinde adaylar oyları anlık olarak takip etmiş, EBA'daki kendi sayfalarından propagandalarını yapmışlardır.

Pendik 50. Yıl Güzelyalı Ortaokulunu Bu Girişimlerini Yürekten Kutluyoruz!