Sivas Suşehri'nde okullar yarın da tatil

Melek Ozcelik

Sivas Suşehri'nde okullar yarın da (31 Aralık Perşembe)  tatil edildi

Sivas'ta ekili olan kar yağışı nedeniyle Suşehri ilçesinde bugün  öğleden sonra ve yarın tam gün eğitime ara verildi. Suşehri Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı  dolayısıyla ilçe genelinde bugün öğleden sonra ve yarın tam gün olmak üzere ilk  ve orta dereceli okulların eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamuda  çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı ifade edildi.Suşehri Kaymakamlığınca yapılan açıklama:'Eğitim Öğretime 1,5 gün ara verildi.

Kaymakam Kadir Perçi başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kara doğrultusunda ilçemiz genelinde okullar 1.5 gün süre ile tatil edildi.Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde; İlçemizde yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından; 30 Aralık 2015 Çarşamba günü yani bugün öğleden sonra ve 31 Aralık 2015 Perşembe günü İlçe genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile C.Ü. Timur Karabal Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Yüksekokulunda eğitim ve öğretime 1.5 gün süre ile ara verilmiştir.

Ayrıca Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür.'

Paylaş: