Uşak'da okullar 4 Şubat Pazartesi Günü Tatil Edildi

Melek Özçelik

Uşak MEM'in resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre okullar 4 Şubat 2016 Pazartesi günü bir gün kar tatili ilan edildi..

Yapılan açıklamada;

Yoğun kar yağışı sebebiyle Uşak merkez ve ilçelerinde okullar 1 gün süreyle tatil edilmiştir.Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarımızda çalışan engelli ve hamile çalışanlarımız da tatil kapsamına alınmıştır.

Umarız,Bu da bir hackleme işi değildir.

Çünkü,dün Kocaeli Valiliğinin resmi internet hesabı hacklenerek tatil edilmişti.Konu üzerine valilik açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

KAR YÜKSEKLİĞİ 20 SANTİMİ AŞTI

Uşak'ta gece başlayan ve giderek etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle Uşak İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Uşak Belediyesi ekipleri sabah saatlerinde karla mücadele çalışması başlattı. Kar yağışında kar kalınlığı şehir merkezinde 5 santimetreyi bulurken, yüksek kesimlerde 20 santimetreye ulaştı.

15 EKİP KAR ÇALIŞMASINA KATILDI

Karayolları 25. Şube Şefliğine bağlı ekipler 9 bıçaklı kamyon ve 7 greyder ile zaman zaman ulaşıma kapanan Uşak-İzmir ve Uşak-Ankara karayollarında kar kürüme çalışmalarını sürdürürken, Uşak İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı 15 ekip kapanan köy yollarında çalışmasına başladı.