Yarın,19 Ocak Salı İstanbul'da okullar tatil mi?

Melek Ozcelik

18 Ocak 2016 günü tatil yapan istanbul'daki öğrenciler 19 Ocak salı günü okulların tatil olup olmadıklarını merak ediyorlar..

Vali Vasip şahin'in twitter'da açıklama yapmasını dört gözle bekliyor öğrenciler..Çünkü salı için de istanbul'da kar yağışı haberi var.İstanbul'da kar yağışı 18 Ocak Pazartesi, 19 Ocak Salı ve 20 Ocak Çarşamba günleri olmak üzere 3 gün boyunca kuvvetli kar yağışı olacağı bildirildi. İstanbul'da öğrencilerin en merak ettiği soru ise ' 19 Ocak Salı Günü İstanbul'da okullar tatil mi? ' sorusu yer alıyor. 2015'in son günlerinde yaşadığımız kar yağışından daha etkili olacağı belirtilen kar yağışı nedeniyle 19 Ocak Salı günü de İstanbul'da okulların tatil edilmesi bekleniyor.İstanbul Valiliğinden açıklama yapıldı mı?

Yarın etkili olacak kar yağışı nedeniyle İstanbul Valiliğinden şuana kadar Salı gününe ilişkin kar tatili açıklaması yapılmadı. Ancak ilerleyen saatlerde ogretmenler.com'dan 19 Ocak Salı günü İstanbul'da okullar tatil olacak mı olmayacak mı? cevabını burada bulabilirsiniz..

VALİ AÇIKLAMA YAPTI:Meteorolojik verilere göre kar yağışının yarın öğlenden itibaren azalarak İlimizi terketmesi beklendiğinden eğitim öğretime devam edilecektir.

Öğrenciler Vasip Şahin'e twitter'da yükleniyor!İstanbullu öğrenciler 19 Ocak salı günü de kar tatili yaptırmak için Vali Vasip Şahin'e ( @vasiksahin )yükleniyorlar!

Meteorolojiden kuvvetli kar yağışı uyarısıBatı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Sakarya, Bitlis, Muş, Bingöl, Erzincan, Tunceli, Hakkari, Şırnak ve Ağrı ile Batman ve Siirt'in yükseklerinde yarın kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek kar yağışlarının, Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ile Kastamonu ve Karabük'ün kuzeyi, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Sakarya, Bitlis, Muş, Bingöl, Erzincan, Tunceli, Hakkari, Şırnak ve Ağrı ile Batman ve Siirt'in yükseklerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Paylaş: