YouTube'un Yeni CEO'su Kim? O, Net Değeri Yüksek Bir Kızılderili Amerikalı!

Melek Ozcelik
 Youtube'un Yeni CEO'su Kim?

Mohan, 2015'ten İtibaren YouTube'un Baş Ürün Sorumlusu Oldu!

Hintli-Amerikalı Neal Mohan yeni YouTube'un Baş Patronu Susan Wojcicki olarak ailesine, refahına ve bireysel görevlerine odaklanmak için dokuz yıl sonra işinden ayrılma kararını açıkladı.Mohan, Google'a yaklaşık uzun bir süre önce, bir önceki satın alma işleminin bir parçası olarak katıldı. Çift tıklama 2007'de Görüntülü ve Video Tanıtımlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Baş Ürün Sorumlusu 2015 yılında YouTube'a katıldı ve bu noktadan itibaren kuruluşun ürün ve kullanıcı deneyimi gruplarını yönetiyor.Aynı şekilde YouTube televizyonunun iptalini de sağladı. YouTube Music ve Premium ve Shorts a YouTube'un Güven ve Sağlık grubunu ileriye taşıyor.'Ürünümüz, işimiz, üretici ve kullanıcı ağlarımız ve temsilcilerimiz hakkında mükemmel bir anlayışa sahip. Neal, YouTube için muhteşem bir öncü olacak Wojcicki, YouTube temsilcilerine bir iç notta ifade etti.

Twitter'a girerek, Mohan, Wojcicki'ye teşekkür etti ve şunları söyledi: , 'Sizinle (Wojcicki) uzun süre çalışmak şaşırtıcıydı. YouTube'u yapımcılar ve izleyiciler için benzeri görülmemiş bir yuvaya dahil ettiniz. Bu harika ve önemli göreve devam etmek için can atıyorum. İleride ne olacağını tahmin etmek…” Youtube'un Yeni CEO'su Kim?

İçindekiler

Neal Mohan kimdir?

 1. Neal Mohan Stanford College'dan elektrik tasarımı bölümünden mezun oldu.
 2. Mohan , uzun ömürlü bir teğmen Susan Wojcicki, 2007'de DoubleClick'i satın alarak Google'ı bir araya getirdi.
 3. Mohan 2015 yılında YouTube'da baş ürün sorumlusu olarak atandı. Bu işte YouTube Shorts, Müzik ve üyelik teklifleri oluşturmaya odaklandı.
 4. Çoktan, Mohan Microsoft ile çalıştı ve Join Fix ile genom bilimi ve biyoteknoloji kuruluşu 23andMe'nin lider grubunda yer alıyor.
 5. Mohan bu 'muhteşem ve önemli misyon' ile ilerlemek için can attığını ve yeni bir gelecek beklediğini söyledi. “Sana minnettarım, @SusanWojcicki . Uzun vadede sizinle çalışmak şaşırtıcıydı. YouTube'u yapımcılar ve izleyiciler için alışılmadık bir yuvaya dahil ettiniz. Bu muhteşem ve önemli göreve devam etmek için can atıyorum. İleride ne olduğunu tahmin etmek…” Mohan tweet attı.

Kısacası

Neal Mohan yeni olarak Susan Wojcicki'nin yerini alacak YouTube'un CEO'su (baş patronu).Mohan, Google ve Letter set CEO'su gibi, Hindistan başlangıcının dünya çapındaki teknoloji başkanlarının ipucu listesine katılacak Sundar Pichai.

Yeni YouTube CEO'su yakın zamanda Wojcicki altında baş ürün sorumlusu olarak çalışmıştı.

 Youtube'un Yeni CEO'su Kim?Bir Sonraki YouTube CEO'su Neal Mohan Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey

 • Mohan Stanford College'dan elektrik tasarımı alanında dört yıllık bir üniversite eğitimine ve Stanford İşletme Enstitüsü'nden MBA derecesine sahiptir.
 • Yakından bir bakış Neal Mohan'ın LinkedIn'i Hintli-Amerikalı şefin kariyerine genellikle geçirdiği Accenture'da başladığını ortaya çıkarır. 1.5 yıl Ardından, 2007 yılında Google'a girmesine yol açan DoubleClick'te çalıştı. Görüntülü Reklam ve Video Promosyonlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı.
 • Google'a katılmadan önce, Neal Mohan aynı şekilde bir süre Microsoft'ta kuruluşun kurumsal metodoloji bölümünde süpervizör olarak çalıştı. Line Fix'in ve genomik ve biyoteknoloji organizasyonu 23andMe'nin lider grubunda yer almaktadır.

Ayrıca okuyun: Claire Holt'un kaç gelir kaynağı var?

 • Mohan, satın aldıktan sonra Google'a katıldı. Çift tıklama 2008 yılında kuruluş tarafından. Temel işi, bilgisayarlı ve internet reklamcılığı alanıyla sınırlıydı. Bununla birlikte, video sahnesi olduğu için zaten YouTube ve grupla tanışmıştı. DoubleClick'ler en büyük müşteri
 • 2013'te Twitter, ardından Dick Costolo , almaya çalıştı Mohan ve güncel Google CEO'su Sundar Pichai kuruluşta yeni ürünleri düzenlemek için yerel olarak kullanılabilir. Mohan, önceki ortağı olan David Rosenblatt tarafından önerildi. Çift tıklama . tarafından bir rapor TechCrunch Google'ın iki önemli ürün çalışanını elinde tutmak için 150 milyon dolara kadar hisse senedi ödülü ödediğini belirtiyor.
 • Mohan, 2015 yılında YouTube'un baş ürün sorumlusu oldu. Wojcicki veda mektubunda, 'O andan itibaren birinci sınıf bir ürün kurdu ve kullanıcı deneyimi grubu, YouTube televizyonu da dahil olmak üzere en büyük ürünlerimizin bir kısmının uğurlanmasında hayati roller üstlendik. YouTube Music ve Premium ve Shorts ve Güven ve Güvenlik grubumuzu yönlendirdi.
 • O öncülerden biri f YouTube Kısaları – TikTok ve Instagram Reels rakipleri. Ancak YouTube'un muazzamlığından dolayı, bazen erişilebilir öğeleri de gözden kaçırıyor.

 Youtube'un Yeni CEO'su Kim?

 • 2021'den bir Edge raporu bunu gündeme getiriyor Mohan , bir röportajda, kuruluşun bir oynatma hızı seçimi de dahil olmak üzere araştıracağını söyledi. YouTube televizyon uygulaması . Bileşenin zaten erişilebilir olduğu ortaya çıktı.
 • Ürün şefi olarak, Mohan aynı şekilde bakımlı YouTube'lar güven ve refah grubu. Telif hakkı konularında sahnenin hoşgörüsünü talep eden sanatçıların büyük bir testiyle karşı karşıya kaldı.
 • Şimdi olduğu gibi, Mohan her durumda dikkatle çalışacak Wojcicki . Aktif YouTube CEO'su, yönetim kurulu kısmında Harfler olarak görev yapacak.

Ayrıca okuyun: Eric Thomas'ı bu kadar zengin yapan nedir?

 • Mohan aynı şekilde yeni işi ve Wojcicki'nin çıkışı hakkında tweet attı. Tweet'te, “Sizinle uzun vadede çalışmak şaşırtıcıydı. YouTube'u yapımcılar ve izleyiciler için olağanüstü bir yuva haline getirdiniz. Bu muhteşem ve önemli göreve devam etmek için can atıyorum. İleride ne olacağını tahmin etmek.”

İlk yıllar

Mohan, Stanford College'da Elektrik Tasarımına odaklandığı dört yıllık Bilimsel çalışmalar sertifikasının ardından, üniversitenin Yüksek Lisans düzeyindeki İşletme kolejine bir yıllığına kaydolmaya başladı. 2000'lerin başında MBA.

 Youtube'un Yeni CEO'su Kim?

Uzun bir süre onun için vazgeçilmezdi. Çift tıklama , bir internet reklam kuruluşu. 2007'de Google'ın satın alınmasıyla bir teknoloji canavarına dönüştü ve daha sonra Görüntülü Reklam ve Video Promosyonlarından sorumlu kıdemli Başkan Yardımcısı oldu. 'Ürünümüz, işimiz, üretici ve kullanıcı ağlarımız ve temsilcilerimiz hakkında mükemmel bir anlayışa sahip. Neal, YouTube için nefes kesici bir öncü olacak.' dedi Wojcicki.

Çözüm

Mohan oyunlarının denetleme ve uğurlamada etkisi oldu YouTube'lar 2015'te baş ürün sorumlusu olduğundan beri diğer en iyi ürünler, Hızlı Organizasyon ortaya çıktı.

“Benim için ilgi uyandıran en iyi ilişki, gerçekten düşünmektir. g YouTube bir aşama,” Geçen yıl Hızlı Organizasyon'a söyledi. İzleyiciler, 'yapımcıların genellikle heyecanlandıkları en ideal görüşlerine' ihtiyaç duyarlar.

2013 Business Insider raporunda belirtildiği gibi, bir keresinde kendisine Twitter'da Baş Ürün Sorumlusu pozisyonu teklif edilmişti, ancak Google onun kalması için yaklaşık 100 milyon dolar harcadı.

Aynı şekilde, önceki bir amir onu '' olarak gözlemliyormuş gibi tasvir etmişti. nadir ' mix, 'müşterilerle temel düzeyde iletişim kurmak için aynı şekilde yeterli iş zekasına sahip olan 'söndürülemez bir teknoloji uzmanı''.

Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin ve ziyaret etmeyi unutmayın. Trendingnewsbuzz daha akıllara durgunluk veren güncellemeler için.

Paylaş: