Zor Ekonomik Zamanlarda Kazanılan Medya Bir İşi Nasıl Büyütebilir?

Melek Ozcelik

Son yıllarda, müşterilerin şirketlere sağladığı güven önemli ölçüde azaldı. Göre Yuvarlak Torosyan 5W Halkla İlişkiler'de (5WPR) halkla ilişkiler yöneticisi olan , müşteri güveni ve güveni rekor düzeyde düşük. Senaryo, birçok şirketin iş ortamlarını olumsuz etkiliyor ve kârlar tepetaklak oluyor. Kuruluşlar en kötüsüne hazırlanıyor ve bazıları zorlu bir ekonomik yama beklentisiyle küçülüyor.Birçok şirketin bütçe çabalarında ilk kayıplar halkla ilişkiler ve pazarlama departmanlarıdır. Birçok şirket, büyük bir hata olan PR çabalarına daha az harcamayı tercih eder. Müşterilerin güveninin en düşük seviyede olduğu bir zamanda, sessiz kalmak veya iletişim kanallarına daha az yatırım yapmak kötü bir fikirdir.Üçüncü Taraf Onayı Olarak Kazanılan Medya

Yuvarlak Torosyan Bu zorlu ekonomik zamanlarda, tüketicilerin temel olmayan ürünlere daha az harcama yapacaklarını düşünüyor. Ayrıca uzun sürmeyeceğini düşündükleri mal ve hizmetlerden de kaçınırlar. Bunun nedeni, herhangi bir markanın başarısının müşteri ve şirket arasında karşılıklı güven gerektirmesidir. Nitekim, kesin araştırmalar, marka güveninin satın alma kararlarıyla doğru orantılı olduğunu göstermektedir. Birincisi düşükse, ikinci senaryo da öyle.

Bununla birlikte, yeni bir güven oluşturma tekniği - kazanılmış medya, yukarıdaki sorunu düzeltmek için ortaya çıktı. Bu yöntem, işletmeler ve hedef kitle arasındaki güveni güçlendirmenin daha etkili bir yoludur. kazanılan medya artık bir üçüncü taraf onayı olarak görülüyor.

Yaklaşım doğası gereği nesneldir ve tarafsız bir şekilde bir marka oluşturur. Unutmayın, ana akım medya bir süredir orada ve birçok insan hala bu platformlara büyük bir güven duyuyor. Bu nedenle kucaklayan kazanılan medya çabaları marka güveninizi büyütmek her zaman büyük bir artıdır.Kazanılan Medyaya Karşı Sadakat Uygulaması

Pek çok tüketici kendi konfor bölgelerinde kalmaktan hoşlanır. Bu yakın zamanda değişmeyecek ve zorlu ekonomik zamanlarda daha da kötüleşecek. Müşteriler, aşina olmadıkları şirket veya markalara gitmek için yeterli hazırlığa sahip olmayacaklardır.

Harcadıkları her kuruştan en iyi şekilde yararlanmak isteyecekler, farklılaşmaya ve yeni ürün ve hizmetlere yönelmeye başlarlarsa gerçekleştirilemeyeceklerini düşündükleri bir senaryo. Bu, işlerini geçmişte anlaşma yaptıkları şirketlere götürecekleri anlamına geliyor.

Müşteri ayrıca daha önce bir şirketle görüşmüş veya çözümlerine ulaşmış olabilir, ancak söz konusu sağlayıcıya olan güveni azalmaya başlarsa, sonunda başka alternatiflere yönelecektir. Daha da önemlisi, bir müşteri bir markanın pazarda ne kadar kalacağı konusunda şüpheler geliştirmeye başlarsa, sadakatini değiştirmesine neden olabilir.İyi haber şu ki, müşterilere ulaşmak için kazanılmış medyayı kullanmak, alternatif markalar arayan tüketicileri yakalamanın harika bir yolu. İşletmenizin hikayesini belirli bir medya kuruluşunda yayınlamak gibi basit bir çaba, markanızın güvenini oluşturmada ve yeni tüketiciler çekmede büyük bir destek görevi görebilir.

kazanılan medya marka bilinirliğini artırmada önemli bir rol oynamaktadır. Bir markaya güven veren güvenilir bir influencer veya medya kuruluşu, tüketicilerde büyük bir güven uyandırır. Zor ekonomik zamanlarda, çoğu insan mafya psikolojisine sahip olma eğilimindedir. Ve olumlu medya kapsamı bir iş, güven aşılamak için harika bir yoldur. Bunun nedeni, çoğu müşterinin, diğer insanların güvendiği ve medya kuruluşlarında veya etkileyici kanallarında olumlu eleştiriler alan şirketlerle iş yaparken kendilerini güvende hissetmesidir. Markanızı güçlendirmek için kazanılmış medyayı kullanarak, özellikle şu anda zor ekonomik zamanlarda uzun vadeli bağlılıklar yaratabilirsiniz.

Paylaş: