19 Ocak Salı okulların tatil olduğu iller-ilçeler

Melek Ozcelik

19 Ocak 2016 Salı günü için kar nedeniyle illerden okulların tatil haberi he geçen dakika artıyor..

Yurdun birçok bölgesini etkisi altına alan kar yağışları okulların da tatil edilmesine neden oldu. İşte milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren okulların tatil olduğu iller...Yurt genelinde etkisini gösteren kuvvetli kar yağışlarının ardından, milyonlarca öğrenci ve veli, ilgili makamlardan yapılacak kar tatili açıklamalarına yöneldi.
Salı günü için çok sayıda il ve ilçede, olumsuz hava koşullarından dolayı okullar tatil ilan edildi.
İşte okulların tatil olduğu kentler:ERZİNCAN  

Erzincan'ın Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerindeki yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okulların tamamında, Refahiye ilçesinde ise taşımalı öğrenciler için eğitime bugün ara verildi.

ADANA

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde de kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçe genelinde kar yağışı ile beklenen don olayı ve buzlanma nedeniyle tüm okulların bugün tatil edildiği belirtildi.

İlçe genelinde 20 santimetreye ulaşan kar kalınlığı nedeniyle ulaşımda da zaman zaman aksamalar yaşandığı öğrenild

DÜZCEDüzce'de yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren okullarda bugün eğitime ara verildi. 

KONYA

Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Hüyük ilçesinde devam eden kar yağışı ile beklenen don ve buzlanma nedeniyle ilçedeki tüm okullarda eğitime 19 Ocak Salı ara verildiği belirtildi.

TUNCELİ

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde sabah saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde yoğunluğunu arttıran kar yağışı nedeniyle ilk ve orta öğretim seviyesindeki okullarda eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildi.

ÇANKIRI

Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın tatil edildiği bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle Çerkeş'te tüm ilk ve orta dereceli okullar ile taşımalı eğitim kapsamındaki okulların 19 Ocak Salı tatil edildiğini belirtti.

KOCAELİ

Kocaeli'de, taşımalı eğitim kapsamındaki okullar ile özel eğitim veren rehabilitasyon merkezlerinin yarın tatil edildiği bildirildi.

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullar ile özel eğitim verilen rehabilitasyon merkezlerinin kar yağışı nedeniyle 19 Ocak Salı tatil edildiği, diğer okullarda eğitim öğretime devam edileceği belirtildi.

ÇANAKKALE:

Çanakkale Valiliği, bugün il genelinde tüm okullarda eğitime ara verilmesini kararlaştırmıştı. Gün boyunca devam eden kar yağışı nedeniyle, tatilin uzatılması gündeme geldi. Yapılan değerlendirmede, kar yağışının yoğun şekilde etkili olduğu Biga, Yenice ve Gelibolu İlçelerinde ilk ve orta dereceli okulların tamamı, Çanakkale il merkezi ile Lapseki ve Gökçeada ilçelerinde ise taşımalı eğitime tabi olan öğrenciler için okullar Salı günü de tatil edildi.

SAMSUN

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü açıklama yaptı:

'İlimiz Havza İlçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle 19/01/2016 Salı günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.'

Samsun valiliği sabah saatlerinde 19 Ocak Salı günü Ladik,Kavak,Alaçam,Canik,Asarcık,Salıpazarı (saat 09:40 civarı) ilçelerinde de okulların kar tatili olduğunu açıkladı.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde etkili kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ile öğretime, yarın (19 Ocak Salı) için bir günlüğüne ara verildiği bildirildi.
Daha sonra il Milli Eğitim Müdürü twitter'dan 'İlimiz de kar yağışı,soğuk ve buzlanma nedeniyle tüm Resmi -Özel ilk ve ortadereceli okullarda 19 Ocak salı günü gün ara verilmiştir.' şeklinde açıklama yaptı.

SİVAS

Sivas Kangal'da okullar tatil.Sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Kangal İlçe Hıfsızzıha Kurulu'nun aldığı karar neticesinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi.
Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personeller de idari izinli sayılacak.

YALOVA

Yalova Valiliği etkili olan kar ve tipi yüzünden yarın il genelindeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Valiliğin aldığı bu karar, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü'nün internet sitesinden duyuruldu.

BALIKESİR

Balıkesir'deki olumsuz hava koşullarından dolayı, Balıkesir'in 5 ilçesinde yarın okullar tatil edildi.İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Manyas, Savaştepe, Gönen, Bandırma ve Marmara ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların 19 Ocak Salı tatil edildiği bildirildi.

BAYBURT

Bayburt'un Demirözü ilçesinde fırtına nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.Demirözü Kaymakamı Zihni Yıldızhan, yaptığı açıklamada, fırtınanın ilçe genelinde akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başladığını söyledi.
Meteorolojik verileri de dikkate aldıklarını belirten Yıldızhan, 'Fırtınanın bu gece ve yarında etkili olacağı beklentisi var. Bu nedenle yarın ilçe merkezi, bağlı belde ve köylerimizde eğitim öğretime ara verme kararı aldık. Yine engelli ve hamile kamu çalışanlarımızda bir gün idari izinli sayılacak' dedi.

İSTANBUL'DA TATİL YOK!

İstanbul Valisi Vasip Şahin yarın İstanbul'da eğitime devam edileceğini söyledi.

Paylaş: