2 Kasım pazartesi okullar tatil mi?

Melek Özçelik


Türkiye 1 Kasım 2015 Pazar günü tekrar genel seçime gidiyor.8 Haziran Genel Seçimler nedeniyle okullar tatil edilmişti.Bakalım 2 Kasım'da okullar tatil edilecek mi?

BEKLENEN O HABER GELDİ....Okullar 2 Kasım'da Tatil Edildi   


29 EKİM TATİLİ 4 GÜN OLDU - YENİ (22 Ekim 2015 tarihli)2 Kasım'ın tatil edilmesi ile ilgili resmi açıklama henüz yapılmadı.Muhtemelen seçim günü yada bir gün öncesi belli olur 2 Kasım'da okulların tatil olup olmadığı.

30 Ekim ve 2 Kasım için öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek - YENİ


2 KASIM 2015'DE OKULLAR TATİL EDİLEBİLİR

7 Haziran 2015 tarihi yapılan genel seçimden sonraki gün 8 Haziran 2015'de okullar tatil edilmişti.Benzer gerekçe ile 2 Kasım 2015 Pazartesi günü okulların tatil edilme ihtimali oldukça yüksek.Hatta bu kez daha da yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

8 HAZİRAN 2015'DE TATİL EDİLMİŞTİ 

7 Haziran 2015 genel seçimlerinin ertesi günü okulların tatil edilmişti.O günlerde MEB Bakanı 8 Haziran'da okulların tatil edildiğini açıklamıştı:

'Türkiye 7 Haziran günü milletvekili seçimleri için sandığa gidiyor. YÖK’ün açıklamasıyla seçim için eğitime ara veren üniversitelerin ardından, Milli Eğitim Bakanlığından da beklenen açıklama geldi. Seçim ertesi 8 Haziran pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Oy kullanma işlemleri için şehir dışına gitmek zorunda olan vatandaşlar için gerçekleştirilen uygulama ile sandığa katılımın artması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 7 Haziran'daki seçimden sonra eğitime hazır edilebilmeleri için 8 Haziran Pazartesi günü okulların tatil edileceğini açıkladı.

Seçimin ertesi günü için okulların eğitime hazır hale getirilmesi amacıyla ek bir çaba göstermek gerektiğini anlatan Avcı, 'O nedenle daha önceki seçimlerde olduğu gibi inşallah 7 Haziran'dan sonra 8 Haziran Pazartesi günü okullarımızı tatil edeceğiz. İdari tatil yapacağız. Böylece okullarımızı 9 Haziran gününe daha hazır hale getirmiş olacağız' diye konuştu.'

SEÇİM TATİLİNDE ÖĞRETMENLER EK DERS ALIR MI? 

2 Kasım 2015 pazartesi günü eğer seçim nedeniyle okullar tatil olursa öğretmenlerin ek ders ücreti kesilmeyecek. 

İlgili Yönetmelik Maddesi
Madde 2- (1) Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar. 

30 EKİM'DE TATİL OLACAK MI?

29 Ekim 2015 Perşembe günü Cumhuriyet Bayramı nedeniyle zaten resmi tatil.30 Ekim 2015 cuma günü , 1 Kasım'da seçim hemen ertesi günü 2 Kasım seçim tatili olma ihtimali olduğu için 30 Haziran 2015 Cuma günü az da olsa tatil olma ihtimali var.Bu konuda önümüzdeki günlerde mutlaka hükümet bir açıklama yapacaktır. Turizmciler bastırırsa 30 Ekim'de tatil olma ihtimali daha da yüksek:) 

5 GÜN TATİL OLABİLİR

Eğer 30 Ekim cuma günü tatil kararı çıkarsa başta öğrenciler olmak üzere çalışanları , 29 Ekim-2 Kasım arası 5 gün tatil bekliyor.

Bakalım neler olacak?

Bir gelişme olursa buradan bilgi vermeye çalışacağız..


30 Ekim veya 2 Kasım tatil mi?

1 Kasım 2015 tarihindeki seçimden dolayı hangi günler tatil olacak?

Tatillere dair kanunda, seçimler dolaysıyla bir tatile yer verilmemiştir.

Ancak bugüne kadarki uygulamada, seçimler genel olarak Pazar günü yapıldığı için, bir sonraki gün olan Pazartesi günü okullar tatil edilmektedir. Seçim dolaysıyla bir çok düzenlemenin yapılmış olduğu okullar, ancak Salı günü eğitim öğretime hazır hale getirilmektedir.

Diğer taraftan, daha önceki uygulamalarda seçimler öncesinden, yani Cuma gününden, okulların tatil edilmesi uygulaması bulunmamaktadır. Okullardaki seçim hazırlıkları Cumartesi günü yapılmaktadır.

Memurlar.net


29 Ekim'de 4 Gün Tatil Mi Olacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın Perşembe gününe gelecek olması 4 günlük tatil yapma fırsatı anlamına geliyor. Peki 29 Ekim'de kaç gün tatil olacak...

Bu sene 29 Ekim Perşembe gününe denk geliyor. 30 Ekim Cuma gününü de resmi tatile eklemek isteyen çalışanlar haftasonu ile birlikte 4 günlük bir tatil yapmış olacak. Ama bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmedi. Seçimlerin de 1 Kasım Pazar gününe gelmesi 4 günlük tatil planlarını sekteye uğratıyor.

28 EKİM ÇARŞAMBA YARIM GÜN MÜ?

29 Ekim Perşembe gününe geldiği için cuma günü izin alan çalışanlar dört gün tatil yapabilecek. Turizmde 'seçim olmasa' 150 bin kişilik bir 'iç turizm' hareketliliği beklenen bu tarihlerde seyahat talebinin yarı yarıya düşmesi bekleniyor.

4 GÜNLÜK TATİL FIRSATI, HEYECANLA RESMİYET KAZANMASI BEKLENİYOR

Henüz resmi olarak erken seçim tarihi açıklanmamış olsa da, muhtemelen 1 Kasım Pazar günü Türkiye sandık başına gidecek ve yaklaşık 59 milyon seçmen oy kullanacak. 1 Kasım turizm için yüksek sezona denk gelmiyor; ancak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın perşembe gününe gelecek olması milyonlarca çalışan için cuma günü de izin alarak 4 günlük tatil yapma fırsatı anlamına geliyor.

SABAH


29 Ekim Tatili 5,5 Gün

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın Perşembe gününe denk gelmesi nedeniyle 29 Ekim tatilinin kaç gün olacağı sorusu sosyal medyada en çok merak edilenler arasında yer aldı.

1,5 günlük Bayram tatiliyle birlikte Cuma günü de tatil edilirse 4,5 gün tatil yapılacak. Peki 1 Kasım'ın seçim günü olması tatil süresini etkileyecek mi? Bayram tatili hakkındaki resmi açıklamanın 26 Ekim Pazartesi günü yapılması bekleniyor. Eğer beklenen gibi olursa özellikle öğretmen ve öğrenciler çok sevinecek ve toplam tatil 5,5 gün olacak.

SGKREHBERİ.COM