2014 TEOG Lise nakillerinde bilinmesi gerekenler

Melek Ozcelik

2014 TEOG Lise nakilleri bu gün başladı. İstemediği bir okula yerleşen öğrencilerin şu an yapabilecekleri tek çözüm, nakil isteğinde bulunmaktır..Okulunu beğenmeyen öğrenciler için değerlendirilmesi gereken bir fırsat.Tabi bu nakilleri fırsata dönüştürmek için dikkat edilmesi gereken noktalar var.2014 TEOG Lise Nakilleri ile ilgili temel noktalar1) İlk başvurular bu gün başlamış olup, 28 Ağustos'da sona erecek .29 Ağustos saat 19:00 da sonuçlar açıklanacak
2)
Nakiller beş hafta sürecek. Öğrenciler her hafta sadece bir okulu tercih ederek, nakil başvurusu yapacak.Bu gün başlayan nakiller,26 Eylül 2014 mesai bitimine kadar devam edecek.
3) Veli, öğrencisinin liseye nakli için öğrencinin TEOG ile kaydı yapılan okula başvuru yapacak.(Nakil istenecek okula değil...)
4) 
Boş kontenjan sayısı kadar müracaat eden öğrenciler arasında yine YEP puanına göre yukarıdan aşağıya bir sıralama yapıldıktan sonra nakiller puan üstünlüğü esas alınarak sistem üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecek.
5)  Her haftanın Cuma günü mesai bitiminde nakil olan öğrenciler ilân edilecektir.Örneğin bu hafta Cuma saat 19:00 da açıklanacak.
6)   26 Eylül’den sonra yapılacak nakil başvuruları , ortaöğretim kurumları arasında nakil esaslarına göre taban puanlar esas alınarak gerçekleştirilecek.

Pekiyi.Com

Paylaş: