2015 MEB Hizmetiçi Eğitim Planı

Veri

Boyut78.04 KB
Sahibi
Okul
İndirme3414
Tarih2020-02-19 20:22:40
Ekleyenpekiyi

indir

2015 YILI MEB ÖĞRETMENLERİN HİZMETİÇİ EĞİTİM PLANI UYGULAMA ESASLARI İLE İLGİLİ GÖZE ÇARPAN BAZI NOKTALAR1- 2015 Yılı Öğretmenlerin Hizmetiçi Eğitim Planı, Bakanlığımız ilgili birimlerinin eğitim ihtiyaçları ve öncelikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Zorunlu haller dışında eğitim planında değişiklik yapılmayacaktır.

2-Eğitim Planı, faaliyetlere başvurular ve başvuru sonuçları http://mebbis.meb.gov.tr adresi üzerinden takip edilecektir. İşlemler aşağıda belirtilen takvime göre internet üzerinden yapılacaktır. Bu uygulama kurum amirlerince personele duyurulacaktır.

3- Bir personel, yıl içinde en çok 5 faaliyet için başvuru yapabilecektir. Personel, projeli faaliyetler, birbirinin devamı niteliğinde olan veya görev değişikliği nedeniyle katılma zorunluluğu olan faaliyetler dışında yılda en fazla bir hizmetiçi eğitim faaliyetine katılabilecektir.

4- Mazeretleri sebebiyle, çağrıldıkları hizmetiçi eğitim faaliyetine katılamayacak olanların, mazeretlerine ilişkin dilekçe ve belgeleri en kısa zamanda Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne göndermeleri gerekmektedir. Faaliyetlere mazeretsiz olarak katılmayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

5- Hizmetiçi eğitim faaliyetlerine çağrılanlar, eğitim merkezine eş ve çocuklarını getirmeyeceklerdir.