2015 TEOG 3.Nakil İçin Boş Kontenjanlar

Melek Özçelik

2015 TEOG 3.Nakil Sonuçları açıklanıyor (Haber için tıklayınız)


2015 TEOG 3.Nakil için boş kontenjanlar açıklandı. 

MEB,24-28 Ağustos tarihlerine başvuruları alınan TEOG 2.Nakil sonuçlarını bu gün açıkladı.Ve bu gün 3.Nakil başvuruları başlayacak.

3.Nakil başvuruları 31 Ağustos-4 Eylül 2015 cuma tarihlerinde yapılacak.Sonuçlar 7 Eylül'de açıklanacak.

2015 TEOG 3.Nakil İçin Boş Kontenjan Bilgileri İçin TIKLAYINIZ 

(31 Ağustos-4 Eylül)

TEOG LİSE NAKİLLERİ İLE İLGİLİ TEMEL NOKTALAR:

TÜMÜNE KATILABİLİRSİNİZ: İlk nakil uygulamasına katılan, ikinci ve üçüncü nakillere de katılabilir. Nakil uygulamasında bir okula yerleşmiş olsanız da ikinci ve üçüncüye katılma hakkınız var. Her nakilde 3 okul tercih edebileceksiniz.

KAYDINIZ OTOMATİK OLACAK: Her nakil döneminde bir okula yerleştiğinizde önceki okulunuzdaki kaydınız yeni yerleştiğiniz okula geçecek. Eski okula dönme şansınız olmayacak.

BOŞ KONTENJAN ARANMAYACAKNakil uygulamasında okullarınızı seçerken boş kontenjan şartı olmayacak. Okulda boş kontenjan görünmese de tercih yapabileceksiniz.

ORTAOKULDAN ONAYLATIN: Nakil için tercih yaptıktan sonra bu işleminizi bir ortaokul müdürlüğünden onaylatmanızgerekiyor.

HANGİ DÖNEMLERDE YAPILACAK? Nakillerde 2.tur 24-28 Ağustos tarihleri arasında yapılacak, sonuçlar 31 Ağustos'ta açıklanacak. Son ve 3.nakil başvuruları 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında alınacak, sonuçlar 7 Eylül'de açıklanacak.

SON NAKİL AÇIK LİSEYE: 3 dönemlik il, ilçe ve okul türü sınırlaması bulunmayan bu nakiller bittiğinde 7-10 Eylül tarihleri arasında açık lisedeki öğrenciler için il ve ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarınca boş kalan kontenjanlar için nakil yapılacak.

ÖZEL OKULA NAKİL: Özel okullara devletten nakiller için tercih listesi hazırlanmayacak. Okullar boş kontenjanlarına açılana dek öğrenci alabilecek. Özelden devlete geçmek isteyen ise nakil uygulamasına katılıp tercih yapabilecek.