2018 Yılı Liselere Öğrenci Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Melek Ozcelik

2018 Yılı (LGS) Liselere Öğrenci Yerleştirme Sonuçları Açıklandı.

8.Sınıfların merakla beklediği 2018 Yılı Liselere yerleştirme sonuçları açıklandı.

2018 LGS yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için TIKLAYINIZ!9.SINIFLAR İÇİN DÖRT FARKLI NAKİL DÖNEMİ VAR

Bu yıl 9.sınıfı okuyacak öğrenciler için yerleştirmeye esas dört farklı nakil dönemi var.Okulunu beğenmeyen yada herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler bu nakil dönemlerinde tekrar lise tercihi yapacaklar.

6-10 Ağustos'ta birinci, 13-17 Ağustos'ta ikinci, 27-31 Ağustos'ta üçüncü, 3-6 Eylül'de dördüncü nakil tercih başvuruları yapılacak.

Yerleştirmeye esas nakil başvurularının ilki 6 Ağustosta başlayacak.

İsteyen her 9.sınıf öğrencisi (Herhangi bir liseye yerleşen yada yerleşemeyen) nakil başvurusunda bulunabilecek.

2018 LGS 9.SINIF 1.NAKİL KONTENJANLARI VE TABAN PUANLARI

2018-2019 yılı LGS 1.Nakil başvurusunu isteyen her 9.sınıf öğrencisi 6-10 Ağustos 2018 tarihlerinde yapabilir.Tercih için okulun isterse boş kontenjanı olmasın yine de nakil döneminde tercih edilebilecek.

2018 liselere yerleştirmeye esas 9.sınıfların 1.nakil sonuçları 13 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak.

2018 Yerel Yerleştirme ve Pansiyonlu Okullar, Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Başvuruları Tercih Listeleri  için  TIKLAYINIZ

2018 Yılı Merkezi Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Liseler, Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Başvuruları Tercih Listeleri  için  TIKLAYINIZ

2018 LGS Nakil Kontenjanları ve Taban Puanları,Başvuru Tarihleri - TIKLAYINIZ (Yeni)

MEB 2018 LGS Yerleştirme Sonuçlarıyla İlgili Açıklama Yaptı (30 Temmuz 2018)


YERLEŞTİRME SONUÇLARI CİDDİ TEPKİLER VAR

LGS yerleştirme sonuçları ile ilgili ciddi eleştiriler va r.İşte o eleştiri #lgs2018 etiketli twitlerinden bazıları:

Zeynep Yıldıran:

#lgs2018 98 ortalama 0 devamsızlık... İlk üçten birine yerleşirim derken kendimi meslek lisesinde buldum. Gel kör ki 80 küsür ortalaması olan arkadaşım benim birinci tercihime yerleşmiş. Sizler bizim umutlarımızı, heveslerimizi paramparça ettiniz. Emeklerimin vebalinde uyuyamayın

*1. Sınıftan itibaren deli gibi çalışıp ortalaması 98 olan kardeşim en yakın okula bile yerleşemedi dersleri berbat olan kuzenim Anadolu lisesine yerleşti sisteminizin de sizinde ....

*Küçücük çocuklara iliklerine kadar başarısızlık hissi yaşattınız, yerleşemediniz yazısını görünce ne yaptıklarını bile anlamadılar. Koltukçulara yaptırılan işlere bak .

*En azından bir yere yerleştim diye sevinecek gücüm kalmadı . Görür görmez ağlamaya başladım . Sağ olun hayatımı kararttığınız için . Benim uyuyamadığım ders çalıştığım geceler kabus olsun size . Diyecek bir şeyim yok . Sadece yastığa başınızı koyarken vicdan azabı çekin .

*Okul ortalaması 95 olan bir öğrenci nasıl hiçbir liseye yerleşemez?! Bu çocukların psikolojisiyle daha ne kadar oynanacak!

*LGS sonuçları açıklanmış. Çok vahim tablolar var.95 ortalama meslek lisesi.,92 ortalama yerleşemedi, 82 ortalama Anadolu lisesi. Biri açıklasın neler oluyor. Yazık bu gençlere bu ailelere .

*Bütün yıl çalıştım didindim ve sonuç açıkta kaldım. Yan gelip yatanlar bile iyi kötü liselere yerleşmişler..

*Abi 3.tercihime puanım yeterken 4.tercihime yerleşmek ne demek? Böyle iş mi olur ya?

*Ortalamam 97, hayatım boyunca ortalamam hiç 95'ten aşağı düşmedi, yüzde 7'lik dilimdeyim, hiçbir yere yerleştirilemedim nasıl ya!

#lgs2018 okulunda gayet başarılı olanlar bir yılda allak bullak ettiğiniz son dakikalarda açıkladığınız sınav sistemi yüzünden şuan meslek,imamhatiplere gidiyor veya açıkta kalıyor. Bunun hesabını nasıl vereceksiniz?

*Denek olarak kullanılan türler;1.Fareler, 2. 2004’lüler. (Not:Sistem yine değişicekmiş)

  NOT: 147 kapatıldı, ' 444 0 632 ' numaralı hattan danışma hizmeti verilecek.