4-5 Haziran AÖF Sınav görev başvuruları başladı

Melek Ozcelik

4-5 Haziran 2016 AÖF Dönem sonu-Final Sınav görev başvuruları başladı.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dönem Sonu sınavlarında 4-5 Haziran 2016 tarihlerinde görev almak isteyenler,AÖF görevli sistemleri olan Augis'e giriş yaparak 8.05.2016 tarihine kadar görev isteğinde bulunmaları gerekir.

Ücretler 20 Haziran 2016 tarihinde hesaplara yatırıldı.4-5 Haziran 2016 cumartesi-pazar AÖF sınavları toplam 4 oturum şeklinde yapılaçağı için her oturum için görev isteğinde bulunmak gerekiyor.Birden fazla da görev verilebiliyor.

Görev başvuru talebi için oturumlar seçildikten sonra,yabancı dil durumu belirtilmelidir.Ardından görev istenen binalar seçilerek tercihler onaylanmalı.

Ayrıca görev başvurusu yaptıktan sonra kendisine görev verilenlere o görevi istenilen tarihlerde onaylamaları gerekiyor.

2016 YILI ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF GÖREVLİ ÜCRETLERİ (HER OTURUM BAŞI)

Gözetmen: 85 TL 
Salon Başkanı: 95 TL

ÜCRETLER EN GEÇ 19 HAZİRAN'A ÖDENİR.

Bu arada, 4-5 Haziran 2016 görev ücretlerinin en geç 19 Haziran'a kadar ödeneceğini söyleyebiliriz.

Çünkü,2016 Nisan'da yapılan sınav ücretleri iki hafta geçmeden ödenmişti.

Öte yandan MEB hala Ocak 2016 da yapılan açık ortaokul-lise sınav görevli ücretlerini ödemedi. ...

Görev başvuru adresi

https://sinav.anadolu.edu.tr/augis/

ADIM ADIM GÖREV TALEBİ

4-5 Haziran 2016 tarihlerinde 4 oturumdan oluşan AÖF Dönem sonu sınavlarında görev almak için şu adımları izleyin:

1)  AÖF Augis sistemine (https://sinav.anadolu.edu.tr/augis/)giriş yapınız.

2)  Menüden 'Görev Talebi'ne tıklayın3)  Görev Almak İstenen Oturum Tercihini yapın (toplam 4 oturum var)4)  Yabancı dil biliyor ve görme engelli öğrenciler için okuyucu görevi almak istiyorsanız yabancı dil seçimini yapın.(Bilmiyorsanız Hiç biri seçiniz..)
5)  En az 5 bina seçimi yapınız.
6)  Yeşil renkli 'Seçtiğim Sınavlarda Görev Almak İstiyorum' butonuna tıklayınız.

7)  Açılan pencereden 'Evet' yada 'Hayır' ile onaylayın.

BAŞVURU SAYFASINDAKİ AÇIKLAMALAR

Başvuru sayfasında yapılan açıklamaları dikkatli okuyunuz.

  BİLGİ NOTU

“Salon Başkanı” ve “Gözetmen” türündeki görevliler, Anadolu Üniversitesi merkezi otomasyon sistemi tarafından çeşitli ölçütler (unvan, hizmet yılı, sınav tercihi, geçmiş sınav görevleri vb.) çerçevesinde otomatik olarak belirlenmekte; bu görevlerden iade edilenlerin yerine yeni görevlilerin belirlenmesi işlemi ise Sınav Koordinatörlüklerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Bina Sınav Sorumlusu, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı, Bina Yöneticisi, Şehir İçi Sınav Evrakı Nakil Görevlisi vb. görevliler ise belirli ölçütler doğrultusunda Sınav Koordinatörlüklerimiz tarafından belirlenmektedir. 
Sınava ait seçim işlemlerinizi yaptıktan sonra sayfanın altında yer alan 'Seçim işlemlerimi tamamladım. Seçimlerimi onaylamak istiyorum' butonuna basmanız gerekmektedir. Onay verilmey

Yabancı Dil Bilgisi

Görme engelli öğrencilerimizin sınavlarında okuyucu olarak görev yapabilmeniz amacıyla yabancı dil bilginizi belirtmeniz gerekmektedir. Birden fazla seçim yapabilirsiniz.

Görev Almak İstenilen Bina Seçimi

Sınav yapılacak binalar aşağıda listelenmektedir. Görev almak istediğiniz binaları aşağıdan seçebilirsiniz. Minimum 5 bina seçimi yapmanız gerekmektedir.
Seçim işlemlerinizi onaylamak için sayfanın altında yer alan 'Seçim işlemlerimi tamamladım. Seçimlerimi onaylamak istiyorum' butonuna basmanız gerekmektedir. Seçim yapıp onaylamadığını binalar işleme alınmayacaktır.