EBA Dükkan Uygulamasındaki Oyunlar Nasıl İndirilir?

Melek Özçelik


EBA Dükkan Uygulamasında öğrenciler,çocuklar için eğitici,faydalı o kadar uygulama var ki..

Özellikle yeni nesil için bilgisayar,tablet cep telefonu olmazsa olmaz teknolojik ürünler.Tabi bunlarla birlikte,  milyarlarca insanın birbiri ile etkileşim içinde olduğu,internet bağlantısı vazgeçilmezlerden.

İnternet aracılığı ile sınırsız,denetimsiz bilginin paylaşıldığı sanal dünyayı çocuklara yasaklamak yada sınırlamak sorunları çözmez.Ancak çocukları doğru siteler,doğru oyunlar konusunda yönlendirerek internet dünyasının tehlikelerinden bir nebze de olsa korumuş oluruz.Tam da bu noktada MEB EBA'da çocuklar için çok kaliteli içerik üretiyor yada üretime aracılık ediyor.Bunlardan biri de 'Eğitici Oyun uygulamaları

EBA'da yer alan uygulamaları gönül rahatlığı ile indirip kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda, EBA Dükkan'a yeni eklenen çocuklar için cidden eğlendirici ve eğitici oyunlara yer vermeye çalıştık. 

Şimdi bu oyun uygulamaları hakkında kısaca bilgi verelim:

Yapboz Oyunu:Özgün tasarımı ile güzel vakit geçireceğiniz, 16 farklı fotoğraf ve 8 ayrı kategoriyle oluşturulmuş bu yapboz oyunu...

Renk Bağı Oyunu:Renk Bağı uygulaması renk çiftleriyle oynanan bir zeka oyunudur.Renk Bağı oyunu renk çiftlerini birbirine belli bir kurala göre eşleştirme üzerine kurgulanmış zeka oyunudur.

Bonibo oyunu:Bonibo dört işlem oyunu, tek başına oynanabildiği gibi 2, 3 veya 4 kişilik gruplarla da oynanabilen ve kişilerin dört işlem yapabilme becerisini geliştirmeyi amaçlayan bir oyundur.

Topla Gel oyunu:Topla Gel uygulaması, toplama işlemi kullanılarak oynanan bir zeka oyunudur. Oyun içerisinde istenilecek olan sayıya, yan yana bulunan parçaları patlatarak ulaşın.

EBA DÜKKANDAN UYGULAMALAR NEREDEN, NASIL İNDİRİLİR?

Başta yukarıdaki oyun uygulamaları olmak üzere diğer faydalı bedava  uygulamaları indirmek için Google Play 'https://play.google.com/store?hl=tr' a giriş yapınız.Ardından da indirmek istediğiniz uygulamayı aratın.Biz örneğin 'Gelde Topla' oyununu aratıp indirdik.Diğer uygulamalar da benzer şekilde indirilecektir.Az çok uygulama indiren herkesin kolayca indirip açacağını düşünüyoruz.Ancak daha önce hiç uygulama indirmemiş birisinin de nasıl uygulama indirebileceğini resimlerle madde madde özetleyeceğiz.

1) Google Play'dan uygulama indirmek için önce google hesabınıza giriş yapınız.

2) İndirmek istediğiniz uygulamayı aratın.Biz 'Gelde topla' oyununu aratıp indiriyoruz.

3) 'Google Play Store' de tekrar 'YÜKLE'ye tıklayınız.


4) Açılan ekranda 'KABUL ET' e tıklayınız.

 

5) İndirilmesini bekleyiniz.Uygulamanın büyüklüğüne göre süre değişebilir.

6) Uygulama indirilince '' ile uygulamayı açabilirsiniz.

 Güle güle kullanın...Umarız birilerine katkımız olmuştur...