Hafta Sonu Kursları başlıyor

Melek Ozcelik

Dersanelerin yerini alacak olan Hafa Sonu kursları başlıyorErzurum MEM'in Dersanelerin kapatılması ile gündeme gelen Kurslarla ilgili duyurusunu yayınlıyoruz.Diğer illerinden yakıdna bir bir benzer duyuruyu
yapacaklarını düşünüyoruz.HAFTA SONU KURSLARI26/07/2014 tarihli ve 29072 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Mili Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği , 21/05/2010 tarihli ve 27587 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği ile 07/09/2013 tarihli 28758 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine dayanılarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında istekli öğrenci ve kursiyerler için Ortaöğretim ve Yükseköğretime hazırlık ve yetiştirme kursları düzenlenecektir.

Mezunlara yönelik kurslar halk eğitim merkezlerinde devam edecek olup, örgün öğretime devam eden öğrenciler ise kapasitesi ve kursiyer potansiyeli yeterli olan ortaokullar ve orta öğretim okullarından açılacaktır. Kurslarımız 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ve Bakanlığımızın gerekli düzenlemeleri tamamlaması sonucunda süratle açılacaktır.Bu kurslarda öğrencilere okul müfredatını tamamlayıcı bilgiler ve üst öğrenime hazırlayıcı çalışmalar yapılacaktır.

Böylece öğrencilerimizin başka bir konuya yönelmelerinin önü kesilecektir. Bu bağlamda öğrencilerimiz ve velilerimiz daha güvenli ortamlarda eğitim ve öğretim göreceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.ERZURUM MEM

Paylaş: