Harry Potter Gibi Filmler: Potter Kafa Seviyesinde Olan 5 Büyülü Film!

Melek Ozcelik
  harry potter gibi filmler

bu Harry Potter filmleri belki de gelmiş geçmiş en iyi sihir tabanlı film serisidir. bu sekiz bölümlü varyasyon J. K. Rowling'in rüya kitaplarına bağlıdır benzer bir isme sahip ve uluslararası alanda büyük ilerleme kaydederek Harry Potter'ı ana akım bir toplum sembolüne dönüştürdü.bu Harry Potter Filmler aslında son filmin yayınlanmasından 10 yıl sonra, günümüze kadar devasa bir hayran kitlesini koruyor.Bu nedenle, Hogwarts'ın büyücülük evrenini kaybettiğinizi hissediyorsanız, işte size benzer bir eğilim verecek 5 filmden oluşan bir özet: J. K. Rowling'in popüler rüya serisi. Her filmin kendi doğaüstü evreni vardır, aynı zamanda sihir ve güçlü arkadaşlığın parçalarını paylaşır. Harry Potter kuruluş yoluyla bir sebat.

  harry potter gibi filmler

İçindekilerBüyücünün Çırağı (2010)

T o Büyücünün Çırağı folklor ve fantastik büyücülüğün harika bir karışımı. Temelleri Arthur efsanesinde bir yerlerde, daha da açık bir şekilde James A. Stephens tarafından oynanan olağanüstü sihirbaz Merlin'in efsanesinde.

Hikaye Merlin'in en muhteşem yedeğiyle başlar. Morgana Le Fay (Alice Krige) her türlü otoriteyi kınamak ve ona karşı çıkan büyücü ve cadıların her birini öldürmek (bir zili çalmak?). Merlin, iki genç yetenekli yedeğinin yardımıyla Morgana'yı bozguna uğrattı. Balthazar (Nicolas Cage) ) ve Veronica (Monica Bellucci).

Morgana'nın dönüşünden korkmak , taahhüt eder Balthazar Prime Merlinean'a dönüşecek ve güçlerini elde edecek olan akrabası olarak görmek. Bir süre baktıktan sonra, Balthazar sonunda Merlin'in akrabasının izini sürüyor Dave Stutler (Jay Baruchel ), genç Dave'in hayatını zamanın sonuna kadar değiştiren bir bölüm.Hem Harry hem Dave Bir gün mutlaka başaracaklardı ve yükümlülüklerini her türlü şansa aldırmaksızın metanet ve kararlılıkla kucaklıyorlar, korku duygularını yendiler. Büyücünün Çırağı kesinlikle aranmalı Harry Potter hayranlar.

Yedinci Oğul (2014)

İyi ve kötü güçler arasındaki mücadelenin roman temelli bir başka macerası olan Yedinci Oğul, motivasyonunu farklı kaynaklardan alıyor. Amerikan ve Avrupa masalları.

tam olarak nereden alındı Joseph Delaney'nin 2004 tarihli The Spook's Apprentice romanı, hikaye dönüyor Thomas Ward (Ben Barnes), yedinci bir çocuğun yedinci çocuğu olması nedeniyle olağanüstü güçlerle dünyaya getirilen bir genç.tarafından bulunur Usta Gregory (Jeff Bridges) ), kim olarak doldurur 'Korku' (bir cadı izci) olarak bilinen güçlü, iğrenç bir cadıya karşı savaşmak için onu en az yedi gün içinde hazırlaması gerekiyor. Anne Malkin (Julianne Moore).

Thomas duygularını düzene sokmak için savaşırken, aynı şekilde önsezi kurnazlığına karşı savaşta efendisine yardım eder. e Harry Potter serisindeki Harry.

  harry potter gibi filmler

Percy Jackson Filmleri

film varyasyonları Rick Riordan'ın ünlü roman serisi Percy Jackson uzun vadede gerçek bir hayran kitlesi edindi. Seri iki filmden oluşuyor: Percy Jackson ve Olimposlular: Yıldırım Hırsızı (2010) ve devamı Percy Jackson: Canavarlar Denizi (2013).

Hikaye, adında bir lise çocuğuna odaklanıyor. Percy Jackson (Logan Lerman) , onun efsanevi bir varlık olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan. Çocuğu olduğu ortaya çıktı Poseidon ana filmde ve deneyimleri onu farklı mistik sahnelerden geçirir ve birkaç efsanevi canavarı deneyimler. Yunan efsaneleri iki film boyunca

Özellikle görevlerinde kendisine yardımcı olan diğer dalış çocukları ona katıldı. Grover ( Brandon T.Jackson ) ve Annabeth (Alexandra Daddario) . Üçlü ayrıca, Hogwarts'ın gizli mistik evrenine çok benzeyen gizemli bir adada yeteneklerini geliştiren farklı dalış varlıklarının yanı sıra güçlerini de araştırıyor.

Ayrıca, ana film tarafından koordine edildi Chris Columbus, Aynı şekilde ilk iki Harry Potter filmini de koordine ederek izleyicilere çok sevilen sihir tabanlı film serisine benzer geliştirilmiş mistik bir karşılaşma yaşattı.

Doktor Garip (2016)

Belki de bu özetteki en iyi bilinen film, Marvel Studios'un Doktor Strange yetişkin gibi bir baş karakteri takip ediyor, çok daha parlak bir form Harry Potter.

Bize birkaç bakış açısı kazandırır. 1 numaralı kehanet filmleri, büyücüleri hazırlamak için gizemli bir alan, her türlü otoriteyi kınayan yetenekli bir yedek, yedeklerini kurtarırken hayatını kaybeden her şeye kadir bir eğitmen ve açıkçası, dünyayı kurtarma yolculuğunda ona destek olan inanılmaz yoldaşlar yapan baş karakter gibi.

Benedict Cumberbatch'in canlandırdığı Uzman Strange, Harry Potter, bu yılki Doctor Strange in the Multiverse of Madness ile dünyanın bir numaralı simyacısı.

  harry potter gibi filmler

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocuklar Evi (2016)

Aslında biraz sihirbazlık içeren çağdaş bir rüya filmi aradığınızı varsayarsak, şef Tim Burton's Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocuklar Evi iyi bir gidiştir. Hikaye, gizemli bir noktada yaşayan ve canavarları kovalayan iki çocuk ve yetişkin olan gizemli yeteneklere sahip dünyaya getirilen benzersiz insanların bir araya gelmesini takip ediyor.

Bununla birlikte, gizemli yer bir dönem çemberinde gizlenmiştir ve sonuç olarak - aynı şekilde sakinleri engellemesine rağmen - dünyanın geri kalanından korunmaktadır. Kahraman, Jake Portman , Asa'nın oynadığı tereyağı tarlası altında yeteneklerini nasıl yükselteceğini bulur. Bayan Peregrine (Eva Yeşil) , gençlerin evinin sert ama sempatik bir tepesi olan.

Potterheads, kopyalandıkça hikaye için gaga yapacak Dumbledore'un izleyicilere bir tane verirken, yedeği için hayranlık inanılmaz büyülü sürüş.

Baş Aşağı Sihir (2020)

Çocuklar için, iyi organizasyonun önemini rüya, Disney Channel Orijinal Filmi Upside-Down Magic bir sürü saçmalık. En yakın iki arkadaşın hikayesini anlatıyor, yuvalar ( Izabela Gülü ) ve Kraliçe ( Siena Agudong ), hala gizemli yetenekleri olduğunu bulan ergenlerinde.

onlar askere Adaçayı Akademisi benzeyen yüce bir büyücülük okulu olan Hogwarts . Orada tekil yetenekleri ışığında sınıflara ayrılırlar ve kendi kaderlerini şekillendirmek için kendi yollarını takip ederler. Filmin başlıca kötü adamı, bir tür sıkıcı olaylarla ilgili verilerle dolu bir büyü kitabıdır. Gölge Büyüsü olarak bilinen büyücülük.

Şuna benzer bir etkiye sahiptir: Harry Potter evrenindeki Hortkuluklar . Herhangi bir devamı varsa ve bir devamı olduğunu varsayarsak, hikayenin nasıl ortaya çıktığını algılamak büyüleyici olacak. Kim-Olduğunu-Bilirsin-Sen hikayenin sonuna doğru kalabalık için sımsıkı oturuyor.

  harry potter gibi filmler

Çözüm

Çoğu çoğu kabul eder çömlekçi kafaları İster filmleri ister kitapları tercih etsinler, rüya yazımı ve film konusunda hiçbir şeyin kusursuzluğa bu kadar yakın olmadığı konusunda hemfikir olacaktır. Harry Potter.

Gizemli, tartışmasız nitty cesur dünya ekranda o kadar harika yaşam belirtileri gösteriyor ki hayranlar henüz Hogwarts şimdiye kadar mektuplar.

Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin ve ziyaret etmeyi unutmayın. trend haber vızıltı daha akıllara durgunluk veren güncellemeler için.

Paylaş: