İstanbul'da 1 Aralık Perşembe Günü Okullar Tatil Olabilir mi?

Melek Özçelik


İstanbul'da 1 Aralık Perşembe Günü Okullar Tatil Olabilir mi?

Kış gelince öğrencilerin en çok sevdiği haberlerden biri de hiç kuşku yok ki 'Kar Tatili' haberleri..Yoğun kar yağışı haberlerinin ardından kar yağışının etkili olabileceği illerdeki öğrenciler tatil beklentisine giriyorlar.

Bu konuda en çok dikkat çeken İSTANBUL'daki öğrencilerin kar tatili beklentisi..Şimdiden Vasip Şahin'den kar tatili dilenmeye başladılar bile...:)

İşte bazı twitler:

*Kar yağsa da okullar tatil olsa
*Kar yagsada vasipcigim tatil yapsa
*@vasipsahin valimm okullar tatil olsun hava çok soguk akşam kar yağıcak
* vali amca okullar kartatili olcakmi yarinn cevap atarsaniz sevinirim
*3 - 5 günlük kartatili hiç fena olmaz hani
*Sulu kar yağıyor vali Bey beni duyuyor musun okullar tatil olsun
*Saniyede yere İki üç tane kar tanesi düşüyor bütün okul acaba hızlanır da okul tatil olur mu diye düşünüyoruz.
*Sabah bi ara kar yağdı ne heveslenmiştim ama tatil olacak diye
*Yarın ve cuma günü kartatili olsa keşkem

Bu arada öğrencileri,velileri ve öğretmenleri tatil haberlerini resmi sitelerden takip etmelerini öneriyoruz.Hele de twitter da görülen her mesaja inanmayın..Sahte twit hesapları tatil ilan edebiliyor..

Nitekim geçen yıl bir kaç valilik bu konuda resmi açıklama yapmak zorunda kaldı.

İSTANBUL'DA HAVA NASIL OLACAK? KAR VAR MI?

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı. Sulu kar yağışının olacağı konusunda Meteorolojiden yapılan uyarılar sonrasında AKOM tarafından İstanbul'da kar önlemleri alınmaya başladı. Peki İstanbul'da bugün hava durumu nasıl, kar yağışı olacak mı?

İstanbul’da beklenen kar yağışı Kartal’da başladı. Kartal Aydos Mevkii’nde başlayan sulu kar yağışının yer yer etkili olduğu görüldü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kar yağışı uyarısı sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler yaşanabilecek olumsuzluklara karşın tatbikat yaptı.

Marmara Bölgesi için yapılan kar yağışı uyarısı sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen tatbikata yaklaşık bin 500 personel ve 654 kar küreme aracı katıldı. Tatbikat öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, “7 bin personelle İstanbul’a hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dün gerçekleşen yağışta metrekareye 90 kilogram yağış düştü. Eskiden karşılaşmış olduğumuz su baskınlarını bu yıl görmedik. Önümüzdeki günlerde de aldığımız tedbirlerle sorun yaşamayacağız’’ diye konuştu.

Vatandaşları kış lastiği kullanımı konusunda uyaran Baraçlı, “1345 aracımızla kış çalışmalarında etkin bir rol oynamayı hedefliyoruz. Yaklaşık 145 tane kar küreme aracımız var. Vatandaşlarımızın da aldığımız tedbirlerin yanı sıra kendi önlemlerini almalarını bekliyoruz. Kış lastiklerini de araçlarına takmalarını bekliyoruz. Trafik yoğunluğunu ortadan kaldırabilecek tedbirleri almaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu kışta kazasız belasız bir sezon geçirmeyi ümit ediyoruz. 43 noktada buz önleme sistemimiz var. Bu konuda da çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor’’ ifadelerini kullandı.

Zincirlikuyu’da toplanan ekipler kar yağışı sonrasında olumsuz yaşanabilecek bölgelere hareket etti. Harekete geçen ekiplerin sorumlu olduğu bölgeleri kontrol ederek nöbetlerine devam edeceği öğrenildi.

İSTANBUL'DA SULU KAR YAĞIŞI BAŞLADI

İstanbul’da beklenen kar yağışı Kartal’da başladı. Kartal Aydos Mevkii’nde başlayan sulu kar yağışının yer yer etkili olduğu görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi tarafından dün yapılan açıklamada gece saatlerinde sulu kar yağışı beklendiği ifade edilmişti. Yapılan açıklamanın ardından Sabah saatlerinde Kartal Aydos Mevkii’nde sulu kar yağışı başladı.

Henüz İSTANBUL'DA 1 Aralık Kar tatil olması ile ilgili resmi açıklama yapılmadı....Bu konuda resmi ağızdan bir açıklama gelirse buradan bilgi vereceğiz...