LYS Coğrafya Açık Uçlu (Kısa Cevaplı) Soru Örnekleri

Melek Ozcelik

2017 LYS Coğrafya Açık Uçlu ( Kısa Cevaplı) Soru Örnekleri ve Cevap Formları2017 LYS'de hangi dersten kaç tane kısa cevaplı soru sorulacak?LYS'lerde kısa cevaplı sorular da yer alacak. Kısa cevaplı sorularda adaylar sorunun cevabını cevap kağıdının ilgili alanında yazacak ve kodlayacaklar. Bu soruların optik cevap alanları cevap kağıtlarının arka yüzünde de yer alabilecek. Kısa cevaplı sorularda cevap kağıdının değerlendirilmesinde kodlanan bilgiler optik okuyucu tarafından okunacak. Doğru olarak yazılan ancak, kodlanmayan veya yanlış kodlanan cevaplar işleme alınmayacak.

Cevaplar, cevap alanına ilk kutucuktan başlanarak yazılacak ve ilk kutucuktan başlanarak kodlanacak.

LYS-1 Matematik testinde 3 soru, LYS-2'de Fizik, Kimya, Biyoloji testlerinin her birinde 1'er soru, LYS-3'te Türk Dili ve Edebiyatı testinde 2 soru, Coğrafya-1 testinde 1 so r u , LYS-4'te Tarih testi ve Coğrafya-2 testinin her birinde 1'er soru, Felsefe grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testinde tüm adaylar için ortak olan 1 soru 'kısa cevaplı' olacak. Yabancı Dil testinde (LYS-5) ise 3 soru, 'kısa cevaplı' sorulardan oluşacak. Kısa cevaplı soruların değerlendirilmesinde doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılmayacak.LYS'de bir kelimelik cevaplar olacak

LYS'de bu yıl ilk kez uygulanacak kısa cevaplı sorularla ilgili bilgi veren ÖSYM Başkanı Demir, 'Bir kelimelik cevaplar öngörüyoruz. Adaylarımız, doğru cevabı ilgili kutucuğa yazıp kodlayacak. Birçok adayda, 'el yazımdan dolayı bir kayıp olursa' diye bir kaygı var. Bu kaygıları gidermek için kodlama yapmalarını isteyeceğiz. Zaten tek kelimelik ya da matematikte en fazla 3 basamaklı bir rakamı yazıp kodlamalarını isteyeceğiz. Okuma hataları olmaması için adayın aynı anda yazdığını kodlaması gerekecek' diye konuştu.

ÖRNEK SORULAR VE CEVAP FORMLARIŞu Coğrafya Açık Uçlu (Kısa Cevaplı) Soru örneklerinde de olduğu gibi bir kelimelik cevaplar hem yazılacak hem de kodlanacak

Şimdilik sadece coğrafya dersi ile ilgili örnek paylaştık.Zaman zaman diğer dersler için de örnek paylaşacağız.LYS İçin Örnek Açık Uçlu(Kısa Cevaplı) Sorular - ÖSYM (Tüm Dersler)

LYS Matematik Açık Uçlu (Kısa Cevaplı) Soru Örnekleri

2017 YGS-LYS'DE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER 

 

Paylaş: