MEB Takviye Kurslarını Başka Okulun Öğretmeni Verecek

Melek Özçelik

MEB Kurslarında öğretmenler çapraz değiştirilecek.Yani bir okuldaki MEB kursunu başka bir okulun öğretmeni verecek.

Sincan'daki bir ziyarette konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, takviye kurslarıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Erdoğan ''Milli Eğitim Bakanlığımız yeni bir düzenleme yapacak. A okulundaki öğrenci B veya C okulunda hafta sonu takviye kursuna gidecek. Oradaki öğretmenler onlara ders verecek' dedi.

Sincan ilçesinde bulunan Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi ziyaretinde gençlerle yaptığı konuşmada Erdoğan, Ankara'da ulaşım araçlarının çeşitlendirileceğini belirtti.Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin öğretmen aldığını hatırlatarak, 'Bütün mesele nitelik.' dedi.

Hafta sonları okullardaki takviye kurslarına işaret eden Erdoğan, 'Milli Eğitim Bakanlığımız yeni bir düzenleme yapacak. A okulundaki öğrenci B veya C okulunda hafta sonu takviye kursuna gidecek. Oradaki öğretmenler onlara ders verecek.

Kendi öğretmeni ona ders, takviye kursu vermeyecek. Bunun hazırlıkları yapılıyor. Aynı benzer şeyden buralarda da millet kıraathanelerinde rehber öğretmenler olarak böyle bir şey yapılabilir, o da bir takviyedir.' şeklinde konuştu.

Memurlar.net