Öğretmenler 2015 Özür Grubu Tayin Başvuruları (2.Aşama) Başlıyor

Melek Özçelik


Öğretmen 2015 Ağustos Özür Grubu Atama Sonuçları ( 28 Ağustos'ta açıklanacak)

MEB Öğretmenler Özür Grubu Tayin Başvuruları 2015 yılı 2. Aşama başvuruları bu gün başlıyor

Özür grubu atamaları sürecinde 1. aşama 11-17 Ağustos tarihleri arasında tamamlanmıştı. Başvuru hakkına sahip olan öğretmenler için MEBBİS Özür grubu başvuru ekranı açıldı. Öğretmenler, MEBBİS üzerinden Okul/Kurum tercihinde bulunabilecek.

2. AŞAMA BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?Özür grubu tercih süresi 20-26 Ağustos tarihlerini kapsayacak. 26 Ağustos günü MEBBİS ekranı kapanacak. MEB, Özür grubuna bağlı yer değiştirme tayin sonuçlarını 28 Ağustosta açıklayacak. Yer değiştiren öğretmenler 31 Ağustostan itibaren bulundukları kurumdan ilişik kesme ve yeni okullarına geçme işlemlerine başlayabilecekler.

Öğretmenler, https://mebbis.meb.gov.tr/ adresinden, TC Kimlik, şifre ve güvenlik kodunu girerek sisteme giriş yapacak. 
Sonrasında ise sol menüde yer alan 'Başvuru İşlemleri' sayfasında açılacak 'Özür başvuruları' butonunda yer alacak okulları tercih edecekler...

Hem il içi özürde hem de il dışı özürde, her öğretmen 40 eğitim kurumunu tercih edebilecektir. Sistemde, sadece boş normlar değil, boşalması muhtemel kadrolarda yer alacaktır. 40 tercihini yapan adaylar, 41. tercih olarak, ilde boş kalan branşındaki kadroya atanmak istiyorum seçeneğini seçebilecektir. Hizmet puanı yetersizliğinden dolayı nakil isteyemeyen öğretmenler aylıksız izin alabilecektir.

1.Özür için başvuru yapmayanlar için:'Özür grubu başvurularının 1. aşamasına başvurmadığınız için 2. Aşamaya başvuru yapamazsınız!' şeklinde uyarı çıkmaktadır.

 MEB 2015 AĞUSTOS ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI YER DEĞİŞTİRME KONTENJANLARI - LİSTELERİ İNDİRİN