Ortaokul ve Lise Kazanım Kavrama testleri yayınlandı

Melek Özçelik


MEB 9 Ekim 2015 tarihinden itibaren ortaokul 5-8.Sınıflar,Lise 9-12.sınıflar ve mezunlar için haftalık kazanım kavrama testlerini yayınlamaya başladı.

Bazı derslerden 8 ,bazı derslerden 4 ve bazı derslerden 2 adet test yayınlandı.

KURSA KATILMAYAN DA İNDİREBİLECEKİsteyen Ortaokul 5.6.7.ve 8.sınıf,Lise 9.10.11.ve 12.sınıf öğrencileri,mezun öğrenciler MEB'in KURS MODÜLÜ'nde her hafta yayınlanacak olan kazanım kavrama testlerini indirebilir.Bu testleri MEB'in hafta sonu yapılan Takviye kurslarına katılmayan öğrenciler de indirebilecek.

ORTAOKUL KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ

Ortaokullar için ; Matematik,Türkçe,Fen Bilimleri,Sosyal Bilgiler,İngilizce ve Din kültürü,8.sınıflar için ayrıca İnkılap Tarihi derslerinden kazanım kavrama testleri yayınlanacak.

LİSE KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ

Liseler için:Türk Edebiyatı,Matematik(10.sınıflar Temel ve İleri Matematik),Geometri(12.sınıf),Fizik,Kimya,Biyoloji,Dil ve Anlatım,Tarih,Coğrafya,Felsefe Grubu(12.sınıflar),11.sınıflar psikoloji,felsefe ve sosyoloji

CEVAPLAR BİR SONRAKİ HAFTA

MEB her hafta yayınlanacak olan kazanım kavrama testlerinin cevaplarını bir sonraki hafta yayınlayacak.

KURS MODÜLÜNDEN İNDİREBİLİRSİNİZ

Bu testlere her hafta http://odsgm.meb.gov.tr adresine giriş yapıp üst menüden 'KURSLAR'a tıklayarak ulaşabilirsiniz.Burada solda KAZANIM TESTLERİ başlığı altında sınıf sınıf hatta ders ders listelendiğini göreceksiniz.

Dünden bu güne kısa bir süre olmasına rağmen binlerce öğrenci kazanım kavrama testlerini indirmiş durumda.Geçen yıl sadece 8.sınıflar için yayınlanan TEOG kazanım kavrama testlerinin indirilmesi 18 milyonu geçmiş durumda.Bu yıl 5-12.sınıflar için yayınlanacak olan testlerin indirilme sayısını söylemeye bile gerek yok..Oldukça da kaliteli testler,birebir MEB müfredatına uyumlu.

ÖĞRETMENLER İKİ KAT ÜCRET ALACAKLAR

Kurslarda görev alan öğretmenlere, iki kat ek ders ücreti ödenecek.Örneğin haftada 15 saat ders veren bir öğretmenin 1.200 lira ek gelir sağlamış olacak.

Başvuru yapan 244 bin öğretmenin yaklaşık 175 bininin kurslarda görevlendirildi.Öğretmenler,öğrencilerin tercihine göre görevlendirildi.