Shutter Island: Tüm Zamanların En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri Gibi Filmler!

Melek Ozcelik
  panjur adası gibi filmler

değer veriyor musun iyi bir psikolojik gerilim? Kendinizi sık sık yeni heyecanlar izlemek için interneti harap ederken mi buluyorsunuz? Bu doğruysa, şanslı yıldızlarınızı kutsayın. Çürük domates tipik psikolojik korku sevenler için, özellikle de Martin Scorsese'nin Shutter Island'ı.

psikolojik gerilim Akıllara durgunluk veren ve sıra dışı sürüşler, sizi kendi niyetlerinizden yakındaki komşunuzunkilere kadar her şeyi sorgulamanıza bırakıyor. Ek olarak, bükülmüş bale sanatçılarını zor tren girişimlerine vurgulayan sınıflandırma yaylarıdır: herkes için bir şeyler var.  panjur adası gibi filmlerİçindekiler

'Trendeki Kız' (2016)

Rachel Watson (Emily Blunt) ) sürekli olarak trenle uğraşmak için araba kullanıyor, eskiden yaşadığı yolda görünüşte ideal bir çifte bakıyor, Megan ve Scott. Bir gün, evlerinde meydana gelen çarpıcı bir durumu gözlemler ve çok geçmeden gerçeği bulmak için kendini çarpık bir soruşturmanın içinde bulur.Trendeki Kız her şeye sahip - zararlı eski sevgililer, sorunlar, öfkeler, iç çatışmalar, içki bağımlılığı ve bu sadece başlangıç. Film, gerilim ve oyunculuk arasına girme mücadelesi verirken, sınıfın meraklıları için genel anlamda büyüleyici bir izleme deneyimi sunuyor.

'Oyun' (1997)

Oyun oynamak ister misin? Nicholas Van Orton (Michael Douglas) başta isteksizdir. Verimli bir finansçı, ayrı yaşadığı kardeşiyle yemek yiyor, Conrad (Sean Penn ), ona gerçek hayattan, kişiselleştirilmiş bir oyunun tuhaf bir bağışını veriyor. Tereddütle kabul eder ve çok geçmeden kendi hayatı için korktuğunu fark eder.

Bu çarpık para, nüfuz hikayesinde hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve aradaki ortasında - rakamı sonuna kadar bırakacaksınız. iklimsel final.'Siyah Kuğu' (2010)

Psikolojik gerilim filmlerini seviyorsanız ve değirmen rekabetini seviyorsanız, başka yere bakmayın. Siyah Kuğu. Nina (Natalie Portman) her ikisinin de rol aldığı varsayılarak, organizasyonunun Black Swan yorumu için takas prima balerin olarak rol aldı. Siyah Kuğu ve Beyaz Kuğu. Büküm, Shutter Island gibi oldukça tahmin edilemez.

Sırada yoldaki heyecan verici virajlar, yarışmalar, aldatma ve çatlak beyinler var. Siyah Kuğu o kadar cesur bir film ki, tamamen anlamak için en az bir veya iki kez görmeniz gerekecek.

  panjur adası gibi filmler'Gitmiş Kız' (2014)

Önceki New York merkezli deneme yazarı Nick Dunne (Ben Affleck) ve onun diğer önemli Amy (Rosamund Pike) evli bir çiftin ideal imajı gibi görünüyor. Amy, beşinci evlilik anma törenlerinde beklenmedik bir şekilde ortadan kaybolduğunda, Nick, durumun kritik şüphelisi olarak kendini bir kasırgada kapana kısılmış bulur.

Yakında, çiftin resmi dağılıyor ve gerçeği algılıyoruz. Nick ve Amy. Sırlar açığa çıkıyor, eski yüzler geri dönüyor ve çok geçmeden hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlıyoruz. r Amy Dunne ve onun çarpık hikayesi.

'Başlangıç' (2010)

Başlangıç bir Christopher Nolan ile örnek Leonardo Dicaprio olarak bir numaralı noktada Dom Cobb , bireylerin fantezilerine girebilen ve bilinçaltından sırlar alabilen bir adam.

Çok geçmeden, düşünülemez görünen bir şeyle görevlendirilir - birine bir düşünce hakkında düşünmesi için ilham verir. Aşağıda, hayal bile edilemez, yıkılmış ilişkiler, tehlikeli düşmanlar ve aradaki - sizi günlerce uyanık tutacak kadar çarpıcı bir tamamlama ile ortaya çıkma hikayesi.

DiCaprio meraklıları Joseph Gordon-Levitt ve Elliot Page'in de yer aldığı bu psikolojik gerilim filmini çok sevecek. Rotten Tomatoes'da %91 İzleyici Skoru alan film, bu listede yer almasını sağlayan ezici bir başarıydı.

'Hatıra' (2000)

Leonard (Guy Pearce) ) eşine tecavüz edip öldüreni bulmaktır. Her halükarda, diğer önemli kişinin cellatını bulmanın zorluğu, alışılmadık, tedavi edilemez türde bir bilişsel gerileme yaşamasıyla daha da artar. Leonard, kazadan önce hayatın inceliklerini gözden geçirebilmesine rağmen, on beş dakika önce ne olduğunu, nereye gittiğini veya neden gittiğini hatırlayamıyor.

Memento, bir başka Christopher Nolan filmi. Rotten Tomatoes'da %94 İzleyici Puanı . Film, neler olup bittiğini anladığınızı varsaymanızı sağlar ve bir anda anlamazsınız - filmin çarpık doğasının bir göstergesi.

  panjur adası gibi filmler

'Makinist' (2004)

Yöneten Brad Anderson gelir Makinist , yer alan bir film Christian Bale ve Michael Ironside. Fabrika uzmanından sonra Trevor Reznik (Bale) iş arkadaşına zarar veren bir iş kazasına neden olur, giderek psikoza kapılır.

Makinist bir uyku bozukluğunun insan üzerindeki etkilerini gösteren muhteşem ama çarpık bir hikaye. Bu film, hem kendiniz hem de çevrenizdeki herkes hakkında bildiğiniz her şeyi ikinci kez spekülasyon yapmanızı sağlayacak.

'Gizli Pencere' (2004)

Yazar, daha iyi olan yarısından ayrılırken Mort Rainey (Johnny Depp) ) upstat'a taşınır e New York uzak kulübesinde biraz tecrit için. Kısa süre sonra, çiftlik sahibi tarafından kalpazanlıkla suçlanıyor. John Nişancı (John Turturro ). Yakında, bu suçlamalar vahşete dönüşüyor.

Gizli Pencere tarafından yönetilmektedir David Kopp , ve Johnny Depp 'in sunumu, yorgun bir kavramın nasıl alınıp beyin boyun eğmeye, çarpık beste ve kredi fikrine yeni bir bakış açısına nasıl dönüştürüleceğini anlatıyor. Konu biraz benziyor Zindan Adası.

'Değişen' (2008)

1928 yılında kurulan bu Clint Eastwood'un yönettiği film tek ebeveyne odaklanır Christine Collins ( Angelina Jolie ). Oğlunun kayıp olduğunu bulmak için Los Angeles'a geri döner ve olaydan beş ay sonra harika bir şekilde geri döner. Sorun, ama - bu onun oğlu değil.

Changeling, çevrelerindeki yaygınlığı sorgulayan bireyler için idealdir. Film, sizi dünyanın yolsuzluğunu ortaya çıkarmak için bir yolculuğa çıkarıyor. LAPD , hiçbir şeyin gerçekte göründüğü gibi olmadığı yerde.

  panjur adası gibi filmler

'Kimlik' (2003)

Kimlik, ıssız bir handa barınak arayan on kişiyi takip eder. Nevada şiddetli bir fırtına sırasında: her durumda, beklenmedik bir şekilde kendilerini bir korkunç kronik cellat.

limuzin sürücüsü Ed Dakota ( John Cusack ) bu kronik cellatın kimliğini bulmaya odaklanır ve bunun için gerekli adımları atmaya hazırdır. Açıkçası, neyin peşinde olduğunu veya kimin peşinde olduğunu bilmeden, yolun her adımında tehlike ve savunmasızlık içindedir.

Çözüm

Martin Scorsese'nin psikolojik gerilim filmi Zindan Adası zaten bir sanat eseridir. Bunlar, beğendiğinizi varsayarsak seveceğiniz 10 film.

Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin ve ziyaret etmeyi unutmayın. trend haber vızıltı daha akıllara durgunluk veren güncellemeler için.

Paylaş: