Thunder Force: Filmde Eksik Olanlar

Melek Ozcelik

Gök Gürültüsü Gücü Ben Falcone tarafından yazılan ve yönetilen, başrollerde Melissa Mccarthy ve Octavia Spencer'ın oynadığı 2021 yapımı Süper Kahraman-Komedi filmi. Ben Falcone Tammy, Life of the Party, The Boss ve Super Intelligence gibi filmleri yönetti. Bu aynı zamanda Ben Falcone'un Melissa McCarthy ile yaptığı beşinci işbirliği.  Gök Gürültüsü GücüThunder Force Filminin Konusu

Çocukluğun en iyi arkadaşları Lydia ve Emily, Miscreant'larla savaşmak için bir araya gelir. Bunlar ortalığı kasıp kavuran ve aynı zamanda Emily'nin ebeveynlerinin ölümlerinden de sorumlu olan doğaüstü varlıklardan oluşan bir koleksiyon. Sonuç olarak Emily, hainleri yakalamayı hayatının nihai amacı haline getirir. Onları adalete teslim etmenin yanı sıra Lydia, en yakın arkadaşının amacına ulaşmasına yardımcı olur.

Thunder Force Filminin Konusu Nedir?

Mart 1983'te gezegenler arası Kozmik Işınların devasa bir darbesi Dünya'ya çarptı. İnsanları, seçilmiş insanlarda genetik değişiklikleri tetikliyor ve onlara akıl almaz bir güç veriyor. Bununla birlikte, süper güçler yalnızca genetik olarak sosyopat olmaya yatkın olanların bir alt kümesinde etkinleştirildi. Miscreants, bu insan grubuna veya doğaüstü yaratıklara verilen isimdi. Kötü niyetli kişiler, sıradan insanlar arasında kargaşaya neden olan saldırgan ve yıkıcı davranışlarıyla ünlüdür.

Ayrıca okuyun: Yanlış Missy: Netflix'te İzlenecek Romantik ve Komik Film!Emily Stanton (Octavia Spencer), Miscreants sonucu ailesini kaybeden iki ana karakterden biridir. Ailesi bu hainlerle mücadele etmek için bir çözüm geliştiriyordu. Ölümlerinin ardından Emily'nin motivasyonu ebeveynlerinin başlattığı işi bitirmekti. Emily okul günlerinde diğer ana karakter Lydia ile tanışır. Melissa McCarthy ) Emily'yi okuldaki bazı zorbalardan kurtaran kişi. Emily ve Lydia, farklılıkları nedeniyle birbirlerinden uzaklaşıncaya kadar çok iyi arkadaş oldular. Emily'nin uygun bir yaşam amacı vardı, çalışkan ve entelektüeldi. Lydia ise en yakın arkadaşının tam tersiydi.

  Gök Gürültüsü Gücü

İki arkadaşın ayrılığının ardından film, Emily'nin başarılı bir bilim adamı olduğu ve Lydia'nın ortalama bir hayat yaşadığı bir geleceğe doğru ilerliyor. Lydia daha sonra bir okul toplantısı nedeniyle çocukluk arkadaşıyla iletişim kurmaya çalışır ve başarılı olur. Emily buluşmaya gelmeyince Lydia, Emily'nin işyerine gider. Daha sonra tanışırlar ve bir dizi tesadüf ve saf şans sonucunda Lydia insanüstü bir hale gelir. Bunu takiben, her iki arkadaşın da süper kahramanlara dönüştüğü standart Süper Kahraman film ücreti gelir. Gök Gürültüsü Gücü , her birinin kendine özgü yetenekleri var ve sonunda kötü adamları durduruyorlar.Ayrıca okuyun: Kârlı Bir İşletme Pazarlama Planında Gereken En Önemli 7 Temel Faktör

Jason Bateman'ın harika bir hikayesi vardı ve Yarı Kreant olan topal bir Yengeç olmasına rağmen, yani yarı insan ve yarı yengeç olmasına rağmen rolün hakkını verdi. Yarı yengeç olmasının nedeni, “Örümcek Adam” filmindeki hemen hemen aynı hikayeyi hatırlatabilir; çünkü söylendiğine göre kendisi normal bir insan iken radyoaktif bir yengeç tarafından ısırılır ve Yengeç olarak bilinen Yarı Kreant'a dönüşür. Bunun gerçekten yaratıcı bir isim olduğunu iddia edebilirsiniz. Bobby Cannavale'in canlandırdığı 'Kral' filmindeki ana düşman, iyi ve eğlenceli bir karakterdi. Dürüst olmak gerekirse Yengeç dışında eğlenceli bulacağınız tek karakter buydu.

Thunder Force Filminin İncelenmesi

Gök Gürültüsü Gücü İşyerinde geçen uzun bir günün ardından ya da stresli bir günün ardından keyif ve tabii ki rahatlamak için izleyeceğiniz bir film türü olduğundan “Netflix ve Chill” tabirini tanımlayan filmdir. Film mantıktan yoksun olduğundan pek fazla düşündürmeyecek; çok genel bir anlatımı ve konsepti var, kolayca kavranıyor ve hikaye tamamen tahmin edilebilir. Örneğin, bükülmeler gerçekte bükülme değildir çünkü bunların çok uzak bir mesafeden geldiğini görebiliriz. Bugüne kadarki tüm süper kahraman filmlerinde gördüğümüz temel özelliklerin neredeyse tamamını içeriyordu.  Gök Gürültüsü Gücü

Bu vakada olduğu gibi, ana karakter bir arkadaşıyla buluşmak için bir bilim laboratuvarına gidiyor, sonra kazara ana laboratuvarına gidiyor; orada hiçbir güvenlik yok, görünüşe göre 5 yıllık sıkı çalışmanın ardından oluşturulmuş bir formül olmasına rağmen ve doğaüstü güçlere sahip bir süper insan yaratmak için kurulumu tamamlıyor ve sonra tüm makinelerin içinden geçiyor ve tüm doğru düğmelere falan basıyor ve sonra kazara öncüsü enjekte ediliyor.

Filmde Bu Kadar Olağanüstü Olan Ne?

Gök Gürültüsü Gücü Bir Süper Kahraman filmi olarak kabul edilebilir çünkü masaya yeni bir şey sunmuyor ve aynı eski bilim kurgu filmi olarak nitelendiriliyor. Mizah söz konusu olduğunda buna komedi filmi demek zor. Zekice bir mizah ya da aksiyon-komedi yoktur. Filmde durumsal mizah yapmaya çalıştılar ama başarısızlıkla sonuçlandı. Yukarıda Jason Bateman'ın The Crab ve Bobby Cannavale'in The King'i hakkında söylediklerim dışında hiçbir şey sizi gerçekten kıkırdatamaz, ancak onlar bile ekranda çok fazla zaman alamıyor çünkü birincil merkezler önde.

Ayrıca okuyun: The King Eternal Monarch: Netflix Romantik Draması Hakkında Her Şeyi Bilin!

Gök Gürültüsü Gücü Öte yandan 1 saat 47 dakikanın ne kadar çabuk geçtiğini fark etmeyeceğiniz için sizi sevindirebilir. Ancak filmlerinizde mantık ve rasyonellik arıyorsanız, Gök Gürültüsü Gücü senin için değil. Resimde hoşuma giden şey, 40'lı veya 40'lı yaşların ortasında iki kadın süper kahramanı göstermeleriydi ki bu oldukça etkileyici. 40'lı yaşlarının ortasındaki kadınları ekranda süper kahramanları oynarken izlemek bir zevktir ve Melissa McCarthy ve Octavia Spencer rolleri çoğunlukla eğlenceli bir şekilde sunduğu için övgüyü hak ediyor. Emily Stanton'ın kızı Tracy'yi oynayan Taylor Mosby de olağanüstü bir performans sergiliyor.

Thunder Force'un devamı mı gelecek, yoksa film franchise'ı mı olacak?

Lydia ve Emily oyunun sonunda Kral'a karşı zafer kazandılar. Gök Gürültüsü Gücü . Kral öldürülmedi ve hapsedildi; ancak, Laser adında bir hain olan sağ eli kaçtı ve sonunda hala serbestti. Emily'nin kızı Tracy de annesinin oluşturduğu formülü kullanarak süper hızla bir Süper Kahraman'a dönüştü. Belediye Başkanı şunu talep ediyor: Gök Gürültüsü Gücü Hükümetle resmi bir anlaşma yaparak onlara yetki veriyor ve resmi olarak şehrin koruyucuları olmalarına izin veriyorlardı.

Devam filminde Kral, intikam almak için geri dönebilir. Gök Gürültüsü Gücü ve Laser işvereninin hapishaneden kaçmasına yardımcı olabilir. Zamana kadar Gök Gürültüsü Gücü Bir ekip oluştururlarsa birkaç üye daha eklemiş olabilirler. Filmin bir Süper Kahraman-Komedi olma potansiyeli var ama komedi yönüne daha çok ağırlık vermeleri gerekecek. Düzgün bir şekilde gerçekleştirilirse, bunun meşru bir devamı olabilir veya muhtemelen sinematik bir franchise haline gelebilir. Bu konuda bekleyip görmemiz gerekecek.

Çözüm

Gök Gürültüsü Gücü Rotten Tomatoes'ta %25, IMDb'de ise 4,2/10 onay derecesine sahiptir. Metacritic'e göre filmin 27 eleştirmen incelemesine göre Metascore'u 34'tür. Genel olarak resim eğlenceliydi ama mantıklı değildi ve görülecek yeni bir şey yoktu. Ama film çok eğlenceli ve tüm ailenizle izleyebileceğiniz, endişelenecek hiçbir şeyin olmadığı hafif bir patlamış mısır filmi arıyorsanız mutlaka izlemelisiniz.

Paylaş: