Telefonunuzun Sözünüzü Kesmesini Nasıl Engellersiniz? Telefonunuzun Sizi Rahatsız Etmesini Önleyecek Değişiklikler!

Melek Ozcelik
  Telefonunuzun Sözünüzü Kesmesini Nasıl Engellersiniz?

Telefonunuzdaki Kesintileri Engellemek İçin Temel Bir Kılavuz!

Bazen, telefonunuzdaki bir şeyi - finansal plan hesap tablosunu, romanınızı ve hatta dinlenmeyi - bitirmeniz gerekir, ancak akıllı telefonunuz bildirimler, mesajlar veya web tabanlı eğlence ile dikkatinizi dağıtmakta ısrar eder.Kesinlikle, Üzülme ayarı, sakin bir zaman veya psikolojik bir mola istediğinizde kesintileri kısa bir süre için bastırabilir, ancak Android ve Apple'ın yeni iOS 15'in geç sürümleri, sabitleme için farklı araçlarla daha uyarlanabilir bir Odak modu içerir. İşte hızlı bir yardımcı.İçindekiler

Odağınızı Bulun!

Android 12'de, uygulama kabininizde Bilgisayarlı Sağlık sembolünü arayın. Göremiyorsanız, Ayarlar sembolünü açın ve seçin Gelişmiş Sağlık ve Ebeveyn Denetimleri ; uygulamayı da indirebilirsiniz. Eller serbest yöntemi için 'Pekala Google, Gelişmiş Denge ayarlarını aç' demeniz yeterli.

Ayrıca Oku: Freevee Aslında Ücretsiz mi? İşte Bu Akış Hizmeti Hakkındaki Gerçek!iOS 15 çalıştıran bir Apple aygıtında, Ayarlar sembolünü açın ve Odak'a bakın; 'Merhaba Siri, Ayarlarımı aç' demek de işe yarıyor. Odak ekranında, eski Üzülme ayarının taşındığını ve ayarlarınızı Macintosh'lar da dahil olmak üzere diğer Apple aygıtlarında paylaşmak için bir düğmeniz olduğunu göreceksiniz.

Kesintileri Engelleyin!

Android'in Gelişmiş Denge ekranında, Odaklanma Modu'na dokunun. Telefonunuzdan istediğiniz molayı engellemek için Bir Zaman Çizelgesi Ayarla seçeneğini seçin.

'Dikkat dağıtan uygulamalarınız' listesinde, Odak Modu açıkken bozmak isteyebileceğiniz projeleri seçin. (Bilgisayarlı Refah ayarlarındaki Gözetim Bildirimleri kontrolleri, her durumda ne tür uyarılar alacağınızı belirlemenizi sağlar.)  Telefonunuzun Sözünüzü Kesmesini Nasıl Engellersiniz?

Çoğu aramayı kısa süreliğine sessize almak için, ana Bilgisayarlı Denge ekranına dönün ve Üzülme'yi seçin. Bireylerin seçimine dokunun ve Üzülme yetkiniz olduğunda sizi rahatsız etmesine izin verilen kişileri seçin; aynısını uygulamalar ve ruh hali öldürücü uyarılar için de yapabilirsiniz.

(Bazı Android telefonlarda, telefonunuzu ekran tarafı aşağı bakacak şekilde yerleştirdiğinizde doğrudan Üzülme moduna sokan Susmak İçin Çevir ayarı vardır.)iOS 15 Odak ayarları, duruma göre tasarlamak ve özelleştirmek için birkaç durum (İş, Bireysel vb.) sağlar. Bir sınıfa dokunun ve sizi bölebilecek uygulamaları ve kişileri seçin; kişiler, Mesajlar uygulamasında gösterilen Odaklanma durumunuzu görebilir.

Her odak sınıf için koordineli bir zaman çizelgesi ayarlayabilir veya bölgeye göre otomatik olarak yürürlüğe girmesini sağlayabilirsiniz; örneğin, 'Ev' Odak ayarlarınız, apartman dairenize geldiğinizde Harekete Geçme uyarılarınızı ve iş e-postanızı duraklatır. (Evden çalışıyorsanız, bunun yerine zaman çizelgesi saatini kullanın.)

Kesintisiz okuma süreniz olması gerektiği gibi çok daha fazla koşul ayarlamak için ana Odak ekranındaki artı simgesine dokunun; aslında dijital kitap uygulamanızı açtığınızda Okumaya Odaklanmanın devreye girmesini sağlayabilirsiniz.

İşleri otomatikleştirmeyi tercih etmiyorsanız, kendinizi dünyadan gizlemek veya gizlemek için sürekli olarak Kontrol Topluluğu ekranına kaydırabilir ve Odaklan'a dokunabilirsiniz.

İhanete Karşı Çıkın!

Ekran saatleri sadece çocuklar için değil! Çalışmanız gerekirken oyunların ve kayıtların size çekici geldiğini varsayarsak, telefonunuzun sizi kendinizden kurtarmasını sağlayın.

Android'in Gelişmiş Denge ayarlarında Gösterge Tablosu'na dokunun ve açık uygulamalar için saatleri ayarlayın. (Dikkat dağıtan uygulamalar listesine yerleştirmiş olduğunuz programlar, siz Odak modunu kapatana kadar grileşir ve kullanılamaz hale gelir.)

Ayrıca okuyun: Tiktok Kanada'da Yasak mı?

iOS 15 Odak ayarlarında, Odaklanma durumlarınızın her biri, eviniz ve kilit ekranlarınız için kontroller içerir. Uygulamalardaki uyarı tanımlamalarını gizlemek için Ana Ekran seçeneğine dokunun. Özel Sayfalar ayarını etkinleştirdiğinizde, en dikkat dağıtıcı (ve eğlenceli) uygulamalarınızı sakladığınız ana ekranları gizleyebilirsiniz.

Kilit ekranı ayarlarında, ekranı küçültecek şekilde ayarlayın ve boğuk uyarılarınızın orada göze batmayacak şekilde görünmesini sağlayın - ya da göstermeyin. iOS Ayarları, uygulamalar için süre sınırları belirleyebileceğiniz farklı bir Ekran Süresi segmentine sahiptir.

  Telefonunuzun Sözünüzü Kesmesini Nasıl Engellersiniz?

Biraz dinlen!

Dinlenme planınızı normalleştirmek veya yatakta ekran kaydırma yaparak çok geç kalma eğiliminizi bölmek istemeniz durumunda, işte size yardım. Android ile Saat uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki Uyku zamanı simgesine dokunun. Uyku programınıza karar verebilir ve zihninizi boşaltmak için rahatlatıcı bir ses ortamı seçebilirsiniz.

Gelişmiş Sağlık ayarlarında, Üzülmeyin korumasını etkinleştirmek, ekranı yüksek kontrastlı hale getirmek veya sadece kapalı tutmak gibi daha fazla dinlenme tesellisi eklemek için Uyku zamanı Modu'na dokunun.

iOS 15 Odak ayarları aynı şekilde İş ve diğer Odak durumlarınız gibi ayarlayabileceğiniz bir Dinlenme seçeneği içerir.

Bu uyku süresi odağı, Apple'ın Refah uygulamasındaki, uyumak için saatlerinizi planlayabileceğiniz, önlemlerinizi alabileceğiniz ve müzik dinlemek, meditasyon yapmak veya başka bir şey için kısa bir zaman aralığını içerebilen Rahatlama kolay rotalarınızı seçebileceğiniz Dinlenme vurgusuna bağlanır. kesintisiz (telefonunuzla, en azından) uykuya daldığınızda rahatlatıcı hareket.

Aşağıdaki Değişiklikler, Telefonunuzun Sözünüzü Kesmesini Engeller!

Sesleri Kapatın – Telefonunuzu sessize alabilirsiniz. iPhone'larının üst kısmındaki o küçük anahtarın ne işe yaradığını kaç kişinin çözememiş olması şaşırtıcı.

Kapatma Bildirimleri - Günümüzde, yüklediğiniz her uygulamanın size bildirim göndermesi gerektiği anlaşılıyor. Ana uyarılar dışındaki tüm uyarıları kapatmanızı öneririm. Her şey düşünüldüğünde, gününüzü bölen en son oyununuzun size 'Gözünüzü efsanevi canavarlarınızdan ayırmamanızı' söylemesini ister misiniz?

Ayrıca Oku: Sosyal Medyanın Geleceğini Deneyimlemeye Hazır Olun: Jack Dorsey'den Bluesky Burada!

Özel Zil Sesleri ve Titreşimler Kullanın – Büyük çoğunluk, tüm aramalar için bir varsayılan zil sesi kullanır. Önemli kişileriniz için özel zil sesleri ve titreşimler ayarlamak üzere biraz pay ayırın. Bu, diğer herkese karşı önemli bir mesajınız veya aramanız olduğunda size söyleyecektir.

  Telefonunuzun Sözünüzü Kesmesini Nasıl Engellersiniz?

Düzenleme Gece Modu – Telefonunuz sizi akşamları uyandırıyor mu? Cihazınız için sakin saatler ayarlamadıysanız, bu sizin kendi eksikliğinizdir. 'Üzülme' modunu, akşam saatlerinde otomatik olarak çıkıp sabah tekrar açılacak şekilde ayarlayın.

Çözüm

Android 12'de, uygulama kabininizde Bilgisayarlı Sağlık2 sembolünü arayın veya Ayarlar sembolünü açın ve Gelişmiş Denge ve Ebeveyn Denetimleri'ni seçin. iOS 15 yüklü bir Apple aygıtında, Ayarlar simgesini açın ve Odak'a bakın.

Odak modunu her bulduğunuzda, kesintileri engellemesi gerektiğine inandığınız zamanları özelleştirebilir ve planlayabilirsiniz. Bu süre zarfında hangi uygulamaların ve kişilerin sizi rahatsız edebileceğini seçebilir ve şaşırtıcı bir şekilde, iş veya bireysel zaman gibi çeşitli durumlar için çeşitli odak modları ayarlayabilirsiniz.

Aramaları ve bildirimleri kısa süreliğine sessize almak ve bu süre içinde sizinle her halükarda iletişim kurabilecek kişileri denetlemek için Üzülme ayarını da kullanabilirsiniz.

Umarım makaleyi beğenmişsinizdir. Aşağıdaki yorum kutusundan düşüncelerinizi bize bildirin ve takip edin Trendingnewsbuzz tüm son haberler için!

Okumaya devam et

Paylaş: