5,6,7,9,10 ve 11.Sınıflar MEB Kurs Değerlendirme Sınavları(2016-2017)

Melek Özçelik

2016-2017 Yılı 5,6,7,9,10 ve 11.Sınıflar MEB Kurs Değerlendirme Sınavları PDF formatında Yayınlandı.

İsteyen öğrenciler MEB kurslarına gitmese bile sınıfına ait değerlendirme sınavlarını indirip kendisini ana derslerden değerlendirebilir.MEB'in kazanım kavrama testleri ve bu testlerle birlikte belli tarihlerde yayınlanan değerlendirme sınavları bir anlamda öğrencilerin tüm dersleri ile ilgili deneme sınavı demek.Özellikle MEB'in yaptığı sınavlarda başarılı olmak isteyen öğrenciler bu sınavları mutlaka çözmeleri gerekir.Bir de artık okullarda öğretmenler yazılı sınavlarda bu deneme sınav sorularını aynen soruyorlar.Daha önceden çözen öğrenciler yazılı sınavlardan da daha yüksek not alabilirler.

MEB 2016-2017 YILI 1.DEĞERLENDİRME SINAV SORULARI (ARA SINIFLAR)5.Sınıf 1.Değerlendirme Sınav Soruları

6.Sınıf 1.Değerlendirme Sınav Soruları

7.Sınıf 1.Değerlendirme Sınav Soruları

9.Sınıf 1.Değerlendirme Sınav Soruları

10.Sınıf 1.Değerlendirme Sınav Soruları

11.Sınıf 1.Değerlendirme Sınav Soruları

MEB Değerlendirme Sınavları ile İlgili Olarak Şu Açıklamayı Yaptı:

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2015- 2016 Eğitim - Öğretim Yılından beri Kazanım Kavrama Testleri ve Değerlendirme Sınavları hazırlayarak öğrencilerin düzey belirleme çalışmaları ve sınavlara hazırlıklarına yardımcı olmaktadır.

Ara sınıf öğrencilerinin genel başarı düzeylerini ölçmek, sınav kaygılarını düşürmek, sınav pratiği oluşturmak amacıyla hazırlanan Ara Sınıflar (5,6,7,9,10 ve 11.Sınıflar) İçin 1. Değerlendirme Sınavı, 16.12.2016 tarihi itibarıyla yayımlanmıştır. 

Millî Eğitim Bakanlığının tüm sınıf düzeylerinde hazırladığı Kazanım Kavrama Testleri ile Değerlendirme Sınavlarına Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün  aşağıdaki internet adresinden PDF formatında erişilebilmektedir: 'http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar'.

     Tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz…